אילוף כלבים בסיסי

10 פקודות אילוף כלבים בסיסי

מחפשים מאלף כלבים או דוגווקר מקצועי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

אילוף כלבים בסיסי – בזמן אילוף כלבך, חשוב להקדיש זמן ללמד את הכלב שלך פעולות מסוימות. אלה נקראים "רמזים" או "פקודות". ישנן כמה פקודות של אילוף כלבים בסיסיות שכל כלב צריך להכיר. רמזים אלה יכולים לעזור לך לשמור על כלבך בשליטה ולהעניק לכלב שלך תחושה של מבנה וסדר. הם יכולים גם לעזור לך לנהל מגוון של בעיות התנהגות נפוצות. במקרים מסוימים, מילת פקודה הממוקמת היטב עשויה אפילו להציל את חיי הכלב שלך – כמו "עצור" במידה והוא מחליט לרוץ בעקבות משהו לכביש..

מילים בסיסיות שכל כלב צריך לדעת

"תראה" – איך לאמן את הכלב שלך להתמקד בך

כיצד לאמן את הכלב שלך להתמקד בךאחד ההיבטים החשובים ביותר של אילוף כלבים הוא לוודא שתשומת הלב של הכלב תישאר איתך. למדו את הכלב שלכם את הפקודה "תראה" או "הבט" כך שתוכלו תמיד לגרום לכלבכם להתמקד בכם, לא משנה אילו הסחות דעת קיימות. השימוש בפקודה זו מועילה מאוד גם בהמשך כשאתה מלמד את הכלב שלך פקודות אחרות.

איך לאמן את הכלב שלך להתמקד בך >>>

"קריאת חירום" – לאמן את הכלב להגיע אליך במצבי חירום

איך לאמן את הכלב שלך לבוא אליך במצבי חירום - כלב מסוג זאב באימון עם מאלף כלביםקריאת החירום או החזרת החירום מבטיחה כי הכלב שלך יגיע אליך בריצה כשאתה קורא לו בכל מצב. הוא משמש רק במקרי חירום, למשל כאשר הכלב שלך עומד לרוץ לכביש אל מול מכונית נוסעת. אילוף כלב לבוא אליך במצב חירום עשוי להציל את חייו. זוהי פקודה שונה מהזכירה הפשוטה, המכונה לעתים קרובות פקודת ה: "בוא" – come.

איך לאמן את הכלב שלך להגיע אליך במצבי חירום >>>

"לבוא" – איך לאלף כלב לבוא אליך כשאתה קורא לו

לאמן את הכלב שלך לבוא אליך - בורדר קולי רץ על הדשאהפקודה "לבוא", יכולה להציל אותך מהרבה עגמת נפש ותסכול. אתה יכול להשתמש בו כדי לגרום לכלב שלך לבוא אם הוא יחליק מהרצועה שלו, או בכדי לגרום לו להיכנס במהירות פנימה מהחצר, או לבוא לאיזה חיבוק או זמן משחק. הקפד רק לבקש מהכלב שלך לבוא אליך לדברים טובים. בדרך זו, אתה יוצר גישה חיובית לפקודה זו וזה תמיד יגרום לכלב אסוציאציה חיובית שישמח אותו לבצע. תרגל זאת לעיתים תכופות לאורך חיי הכלב שלך, תוך מתן תגמול מילולי ופינוקים כאשר הוא נשמע לפקודה.

איך לאלף את הכלב לבוא אליך כאשר אתה קורא לו >>>

  

"רגלי" – איך לאלף כלב ללכת ברצועה רופפת

לאלף את כלבך ללכת ברצועה רופפת - תמונה של כלב מושך את הרצועהרגלי – הינה פקודה של אילוף כלבים בסיסי המשמשת כדי למנוע מהכלב שלך למשוך ברצועה. משמעות הדבר היא שהכלב שלך הולך בקצב איתך בצורה רגועה. רצועה רופפת הופכת את ההליכה עם כלבך למהנה הרבה יותר ומעלה את הסיכוי שתוציא את הכלב שלך לתרגול, הליכה והחיבור ל- כלבים אחרים שהוא כל כך זקוק לה. אתה יכול להשתמש בכל מילה או ביטוי כדי לומר את אותו הדבר. במקום לומר  "רגלי", יש אנשים שמשתמשים בפקודה "איתי" או "לא למשוך". בחר משהו שקל לזכור לך ופשוט מספיק כדי שהכלב שלך יבין.

איך לאלף את כלבך ללכת ברצועה רופפת >>>

 

"עזוב את זה" – לאמן את הכלב לעזוב משהו

איך לאמן את הכלב לעזוב משהו - כלב עם חפץ בפה"עזוב" שזו הפקודה הבסיסית לאימוני כלבים בהם אתה משתמש כדי לומר לכלבך לא להרים משהו שהוא מתקרב אליו. פקודה זו יכולה למנוע ממנה לאכול משהו מזיק או לעזור לך להציל את זוג הנעליים האהוב עליך. השימוש הטוב ביותר הוא במיקוד זה כשאתה רואה משהו שעשוי לעניין את הכלב שלך, אך הכלב שלך עדיין לא הרים אותו. אם הכלב שלך מרים משהו לפני שתוכל לומר "עזוב", אז הפקודה "עזוב את זה" יכולה להגן עליו גם מפני אכילה או בליעת דברים מסוכנים בטעות.

איך לאמן את הכלב לעזוב משהו >>>

 

"זרוק את זה" – איך לאמן את הכלב שלך לשחרר חפץ

איך לאמן את הכלב שלך לשחרר חפץ - כלב מושך צעצועאילוף כלב להפיל או לזרוק את מה שיש לו בפה, פירושו שהוא ירפה מכל מה שהוא הרים בפה. כמו הפקודה על עזוב אותו, "זרוק את זה" יכול לחסוך מהכלב שלך לבלוע כל דבר שהוא רעיל או שעלול לגרום לפציעה. פקודה זו יכולה גם למנוע ממנה ללעוס את רכושך כל עוד אתה בסביבה למנוע אותה. תרגל זאת לעתים קרובות, החלף את מה שלקחת מהפה של הכלב שלך במשהו מאוד מתגמל, כמו צעצוע או פינוק טעים.

איך לאמן את הכלב שלך לשחרר חפץ >>>

 

"לשבת" – אילוף כלבים לשבת

אילוף כלבים לשבת - כלב יושב על כיסאהפקודה "לשבת" או "שב" היא בדרך כלל הפקודה הראשונה שאנשים מלמדים את כלביהם. זה נראה די בסיסי, אבל זה יכול למלא תפקיד חשוב בניהול התנהגויות לא רצויות. למשל, כלב לא יכול לשבת ולקפוץ בו זמנית. כשאתה מאמן את הכלב שלך לשבת, התחלת את העבודה הדרושה כדי למנוע את קפיצתו. כמו כן, אילוף כלבך לשבת יכול לעזור לו להתיישב ולהירגע בעת הצורך.

אילוף כלבים לשבת >>>

 

"לשכב" – איך לאמן כלב לשכב

איך ללמד כלב לשכב - כלבהאסקי שוכב באימוןפקודת ה- "לשכב" חשובה מכמה סיבות. ראשית, ממש כמו פקודת ה- "שב", הדבר אינו תואם להתנהגויות מסוימות שאינן רצויות. כלב לא יכול לקפוץ ולעלות על המיטה או הספה בזמן שהוא שוכב. על ידי לימודו של הפקודה לשכב , יש לכם כלי לניהול מספר בעיות התנהגות נפוצות. זה גם מקדם רגיעה לכלבים נרגשים.

שכיבה משמשת כאבן הבניין להתנהגויות אחרות. לדוגמה, לפני שתוכל לאמן כלב להתהפך או ללכת למקומו, הוא צריך לדעת לשכב.
איך לאמן כלב לשכב >>>

 

"הישאר" – אילוף כלבים להישאר במקום

אילוף כלבים להישאר - שלושה כלבים ממתינים לפקודת הישארפקודת ל"הישאר" מועילה במצבים רבים. זה יכול להרחיק את הכלב שלך מבין רגליך, או שהוא יכול להציל את חייו על ידי מניעה מלהיכנס למצבים מסוכנים. אם הכלב שלך יודע ומגיב לפקודה "להישאר", אתה יכול לנהל את התנהגותו באופן מיטבי במקומות ציבוריים ופרטיים כאשר אתה מארח. זה עשוי גם לאפשר לך לתת לכלבך להיות ללא רצועה במצבים מסוימים שבהם הוא חייב להישאר בשקט.

אילוף כלבים להישאר >>>

 

"חכה" – איך לאלף כלבים להישאר במקום

אילוף כלבים לחכות במקום - כלבים ממתינים לפקודהכשאתה נותן לכלב שלך את פקודת ההמתנה, אתה אומר לו לא להתקדם עד שתיתן לו את הפקודה שהכל בסדר. זה מושלם לשמירה על כלב שלא יברח דרך שער או דלת פתוחה, הארגז שלו או מהמכונית. הפקודה "חכה" אומר לכלבך שמשהו עומד לקרות, אבל הוא צריך להמתין עדיין לפני שזה קורה. פקודה זו דומה לפקודת "הישאר" אך מעניק לכלבכם קצת יותר חופש בזמן ההמתנה.

אילוף כלבים לחכות במקום >>>

 

אילוף כלבים בסיסי – סיכום

אילוף כלבים הינו תהליך, חלק מהפקודות הן קלות למדי עבור רוב סוגי כלבים, למרות זאת, ישנם כלבים שלוקח להם זמן רב יותר ללמוד את הפקודות הבסיסיות ביותר. הקדישו את הזמן הנדרש לאילוף נכן של כלבכם, היו סבלניים והתקדמו צעד אחר צעד. זכרו, כלב מאולף היטב הוא כלב ללא הפרעות התנהגות.

אתם מוכנים לעבור שלב ולהתחיל ללמד את כלבכם הנאמן אילוף כלבים מתקדם

מאמרי אילוף כלבים בסיסי

תוכן עניינים

מאמרי אילוף כלבים

הכלב שלך האילוף שלנו!

מחפשים מאלף כלבים מקצועי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מחפשים מאלף כלבים מקצועי? אמין? איכותי?
אתם צעד מלתת לכלב שלכם את הטוב ביותר
הכלב שלך במרחק צעד אחד מאילוף מקצועי!
דילוג לתוכן
צור קשר ✉️