איך לאמן כלב לשכב

איך לאמן את הכלב שלך לשכב

איך ללמד כלב לשכב על פי פקודה בסיסית – "למטה" או "לשכב" הוא פקודה בסיסית חשובה שעל כלבך ללמוד. באופן אידיאלי, כל הכלבים צריכים לדעת לשכב כשהם מתבקשים לעשות זאת על ידי בעליהם. הפקודה "למטה" יכולה להיות שימושית מאוד כאשר אתה זקוק לכלב שלך להירגע במצב סביבתי קדחתני או לשמור אותו באותו מצב של להישאר במשך תקופה ארוכה.

איך ללמד כלב לשכב - כלבהאסקי שוכב באימון

זה גם הצעד הראשון ב- אילוף כלבים בסיסי לבצע תעלולים, כולל הטריק הפופולרי של אימון של גלגול. למרבה המזל, לימוד לפקודה "למטה" לכלבך הוא פשוט כמעט כמו לאלף את כלבך לשבת.

כאשר הכלב שלך נמצא במצב למטה נכון, חזהו, מרפקיו וכפות רגליו נמצאים במגע עם האדמה. באופן אידיאלי, הוא צריך להישאר שם עד שתשחרר אותו. עם תרגול אתה יכול לגרום לכלב לשכלל את הפקודה הזו, וזו פקודה שיחסית קלה מאוד ללמד.

איך ללמד כלב לשכב – פקודה בסיסית שכל כבל חייב ללמוד

לפני שתתחיל, עליך לוודא שיש לך הרבה חטיפי פינוק אילוף טעימים להציע לכלבך. באופן אידיאלי, הפינוקים צריכים להיות קטנים, רכים וטעימים לכלבכם. הזמינו פינוקים אלה לאימונים בלבד והשתמשו בפינוקים שונים לתגמולים כלליים.

תפנו לעצמכם חמש עד עשר דקות באזור שקט ונטול הסחות דעת. אם אתה משתמש באימוני הקליקים עם כלבך, הקפד שהקליקר שלך יהיה תקין ובהישג יד.

  • התחיל את האילוף בכך שתשיג את תשומת ליבו של הכלב שלך. הראה לו שיש לך חטיף פינוק ביד.
  • החזק את החטיף אל מול האף של הכלב שלך, אך אל תיתן לו אותו עדיין. בשלב הבא הזיזו את החטיף פינוק לאט לאט, הרעיון הוא למשוך את תשומת ליבו של הכלב אז בתנועות איטיות, תנו לכלבכם לעקוב אחריו.
  • חזור על תנועה זו כאשר בשלב זה הורד את החטיף כלפי מטה ומשוך אותו קדימה עד שהכלב שלך נמצא בתנוחה הרצויה שבו הוא כל הדרך למטה. נסה למשוך מעט את הפינוק אם הכלב שלך לא עוקב אחריו בגופו.
  • ברגע שהכלב שלכם נמצא במצב שכיבה מלאה (הכוונה למרפקים ורגליו על הקרקע) תנו לכלבכם את הפינוק ואחריו ליטוף ושבח.
  • ברגע שהכלב שלכם מבצע באופן עקבי את תנועתו למטה עם הפינוק, הוסיפו את הפקודה המילולית. אמור את המילה "למטה" בבירור ובתקיפות תוך כדי העברת החטיף לעבר הקרקע.
  • חזור על כך עד שהכלב שלך ישכב רק עם הרמז המילולי וללא שימוש בחטיף לצורך ביצוע הפקודה. המשיכו לתגמל אותו עם פינוק לאחר שהכלב שלכם נמצא במצב הרצוי.

כדאי לערוך אימונים קצרים פעם או פעמיים ביום. ערוך את האימונים הללו במיקומים שונים, כולל אזורים פנימיים וחיצוניים כאחד כולל מקומות עם הסחות דעת. נסה תמיד לסיים את המפגשים בנימה חיובית. במידת הצורך, השתמש בפקודה נוספת שכלבך מכיר (כמו לשבת) וסיים בזה ואחריו תן לו את החטיף המפנק.

 

הוסף את פקודת השחרור

כאשר הגעת למצב בו הכלב שלך יכול לשכב בהצלחה בפקודה הרצויה, הגיע הזמן להכניס את מילת השחרור שלך כחלק בלתי נפרד מהאימון. זוהי פקודה שתשתמשו בה כאשר אתם נותנים אישור לכלבכם לקום. אנשים רבים משתמשים במילה "אוקיי" עבור אות ההפעלה / הפקודה, אך כל מילה שאתה רוצה להשתמש בה תעבוד כל עוד אתה עקבי.

התחל את האימון כאשר אתה משתמש עם פרקי זמן קטנים, תן לכלב את הפקודה לשכב כאשר אתה משאיר אותו באותה תנוחה לא יותר מ 30 שניות לפני שתשחרר אותו. כדי להחדיר לו את הפקודה לתודעה, אתה יכול להשתמש בפקודת "הישאר" ואז בפקודת השחרור שלך כשאתה מוכן לשחרר את הכלב. 

המשך באימון כאשר אתה מאריך את הפקודה הראשונה (שב או למטה) לפרקי זמן ארוכים יותר, כך שהכלב שלך יישאר למטה עד שתגיד "אוקיי", כאשר בשלב כלשהו הוא לא יצא מתנוחת הפקודה עד לרגע בו אתה מחליט שהוא אמור לקום ולא משנה כמה זמן הוא יצטרך להישאר שם.

 

בעיות התנהגות הגהה

אם אתם עדיין מתקשים להגיע למצב בו הכלב מבצע את הפקודה לשבת עם פינוקים יקרי ערך, שקול לסמן את ההתנהגות, לדוגמא: הקדישו זמן לצפייה בכלב ובכל פעם שהכלב שלך שוכב באופן טבעי, תן לו תחושה שהוא ביצע משהו טוב, שבחו אותו ותנו לו חטיף פינוק כאשר אתם חוזרים על המילה "למטה". נסו זאת בכל פעם שאתם רואים את הכלב שלכם שוכב. לצורך כך, אתה חייב להיות מוכן ותוכל לעשות זאת על ידי שאתה נושא איתך חטיפים בכל עת. 

בנוסף, קל למדי לשנות ולשפר התנהגויות כלבים באמצעות שימוש בקליקר. ברגע שהכלב שלכם יודע לשכב על פי פקודה, עבדו על אימון הכלב עם הפקודה לשכב במקומות שונים וברמות שונות של הסחות דעת. זה נקרא "הוכחת ההתנהגות" ומבטיח שכלבכם יוכל לציית לפקודה זו בכל מקום ובכל זמן שהוא.

ברגע שהכלב שלכם הופך למומחה בשכיבה, אינכם צריכים עוד להשתמש בחטיפים בכל פעם שהוא מבצע זאת גם אם זה נעשה בעקבות פקודה. כדאי לתת מדי פעם פינוקים כדי לחזק את ההתנהגות. בנוסף, יש לתגמל אותו בשבחים וליטופים מכיוון שזה תמיד רעיון טוב, ללא קשר לאימון. אחרי הכל, הכלב שלך אוהב לרצות אותך, הפינוקים הם פשוט בונוס.

 

טיפים נוספים על איך לאמן כלב לשכב

אם הכלב שלך לא שוכב מעצמו לאחר מספר ניסיונות, הימנע מדחיקתו למצב בו הוא מרגיש כישלון עקב כעס שלכם. זו טעות נפוצה שבעלים עושים וכלבים בדרך כלל לא לומדים בדרך זו. אל תצעק על כלבך או תעניש אותו שכן הדבר רק ירתיע אותו מללמוד פקודות נוספות. אם הכלב שלך לא מגיב טוב לטיפולים הרגילים, נסה פינוק יקר יותר, כמו בשר טרי.

המאמר הבא יכול גם לעניין אותך: אילוף כלבים להישאר

מאמרי אילוף כלבים

מחפשים מאלף כלבים מקצועי? אמין? איכותי?
אתם צעד מלתת לכלב שלכם את הטוב ביותר
הכלב שלך במרחק צעד אחד מאילוף מקצועי!
דילוג לתוכן
צור קשר ✉️