אילוף כלבים לשבת

איך לאמן את הכלב שלך לשבת בפקודה - אילוף כלבים בסיסי

אילוף כלבים לשבת – בדרך כלל אילוף כלבים לפקודה "לשבת" הוא פשוט למדי, שכן כלבים נוטים לשבת באופן טבעי. "שב" הוא פקודה בסיסית לאילוף כלבים שכל כלב צריך להכיר. זוהי דרך לעזור לכלבים להתיישב קצת במקום אחד ולהתמקד בך. האימונים יכולים גם לעזור להניח את היסודות לאימון פקודת "הישאר" וכן פקודות מורכבות יותר. המפתח הוא שהכלב ישייך את המילה לפעולה הרצויה.

לפני שתתחיל, יש לוודא שיש לך פינוקים טעימים להציע לכלבך לקראת תהליך האילוף. פינוקים אלה צריכים להיות רכים, קטנים ומאוד מושכים את הכלב שלכם. אם אתה משתמש באימוני הקליקים עם הכלב שלך, יש לוודא שהקליקר נמצא בידך. בחרו במקום אימונים שהוא פרטי, שקט ופנוי מהסחות דעת, כמו החצר האחורית שלכם או פארק שקט.

אילוף כלבים לשבת

אילוף כלבים לשבת - כלב יושב על כיסא

הכירו את עמדת הישיבה הנכונה

כאשר הכלב שלך נמצא במצב ישיבה נכון, כאשר הרגליים האחוריות ותחתיו נטועים היטב על האדמה. יש כלבים שמרמים (לא ממש נכנסים למצב ישיבה מלא) והם "ירחפו" מעט מעל הקרקע, לכן הקפידו שלא לתגמל אותו עד שקצהו האחורי יהיה על הקרקע. 

באופן אידיאלי, הכלב שלך יישאר המצב ישיבה עד שתשחרר אותו (יש מאמנים שמשתמשים במילת "אישור" כלשהי כאות שחרור), אך לפעמים התנהגות זו לא באה עד שהכלב למד "להישאר". תכננו להקדיש 5 עד 10 דקות כמה פעמים בשבוע כדי לעבוד על אילוף הכלב לשבת.

הצג את הפינוק

על מנת לקבל את תשומת ליבו של הכלב שלך, עליך להחזיק את הפינוק מולו והראה לכלבך שיש לך פינוק ביד. החזק את הפינוק ממש מעל אפו של הכלב שלך (לא גבוה מדי או שהכלב שלך עשוי לקפוץ). 

העבירו את הפינוק בחזרה לכיוון אוזני הכלב שלכם, שמרו אותו קרוב לראש. האף של הכלב שלך עשוי להופיע בהתחלה, אך רוב הכלבים ישבו כשהחטיף פינוק יגיע לנקודה מסוימת. ברגע שאחוריו של הכלב נמצא על האדמה באופן מלא, אמור "כן!" או "כלב טוב" בנימה כיפית (או, לחץ על הקליקר שלך במידה ואתה משתמש בו לאילוף הכלב). תן מייד לכלבך את הפינוק ואחריו ליטוף והילול.

 

חזור על מילת הפקודה – "שב"

חזור על שלבים אלה עד שכלבך יושב למראה הפינוק מעל אפו. לאחר מכן, הוסף את מילת הפקודה כך: אמור את שמו של הכלב שלך ואחריו את המילה "שב", שנאמרה בבירור תוך כדי החזקת הפינוק במצב כמו קודם, המצב ההתחלתי. 

חזור מספר פעמים על אותו התרגיל, השתמש במילה "שב" בכל פעם ובהדרגה החל לבטל את תנועת היד כך שהכלב יגיב לפקודה בלבד (המשך להשתמש בחטיף פינוק, פשוט שלב את התנועה).

 

המשך להתאמן

ערכו אימונים קצרים לאורך היום במקומות שונים, הן בתוך הבית והן בחוץ. זה באופן טבעי יגדיל את הסחות הדעת, אבל אתה רוצה שהכלב שלך ישב עם כל הסחות הדעת שיש. סיים את האימון בנימה חיובית, היה סבלני ועקבי.

 

בעיות התנהגות הגהה

אם הכלב שלך לא יושב בכוחות עצמו לאחר מספר ניסיונות, הימנע מדחיפתו למצב ישיבה. כלבים לא נוטים ללמוד בצורה כזו. כמו כן, יש להימנע מצעקות או מעונש. אתם תגלו שלעיתים רחוקות כלבים מגיבים לחיזוק שלילי בכל דבר פרט לבלבול. במקום זאת, כדאי לשקול לנסות פינוקים יקרי ערך יותר מבחינת הכלב, כמו בשר טרי, נתחי נקניקיות, חטיפי גבינה או כבד, כל מה שהכלב מוצא טעים.

אם אתה עדיין מתקשה לגרום לכלבך לשבת עם פינוקים יקרי ערך, שקול לסמן את ההתנהגות, לדוגמא: הקדישו זמן לצפייה בכלב ובכל פעם שהכלב שלך יושב באופן טבעי, תן לו תחושה שהוא ביצע משהו טוב, הלל אותו ותן לו תגמול כאשר אתה חוזר על המילה "שב". 

נסה זאת בכל פעם שאתה רואה את הכלב שלך יושב. לצורך כך, אתה חייב להיות מוכן ותוכל לעשות זאת על ידי שאתה נושא איתך פינוקים בכל עת כדי שתוכל להגיב מיידית בעת הצורך. 

בנוסף, קל למדי לשנות ולשפר התנהגויות כלבים באמצעות שימוש בקליקר. ברגע שהכלב שלכם יודע לשבת על פי פקודה, עבדו על פקודת אילוף כלבים בסיסי עם הפקודה לשבת במקומות שונים ברמות שונות של הסחות דעת. זה נקרא "הוכחת ההתנהגות" ומבטיח שכלבך יוכל לציית לפקודה זו בכל מקום ובכל זמן שהוא.

 

טיפים בנושא אילוף כלבים לשבת

כלול את דלת הכניסה ואזור בו נמצאת קערת האוכל בתור מקומות אימונים קבועים. זה יגרום ל סבירות גבוהה יותר של הכלב שלכם לשבת כאשר מברכים אורחים או לפני האכלה.

ברגע שהכלב שלך יהפוך למומחה בפקודת הישיבה, לא תצטרך לתת לו חטיף פינוק בכל פעם. למרות זאת, כדאי לתת מדי פעם פינוקים על מנת לחזק את ההתנהגות הטובה של הכלב.

המאמר הבא יכול גם לעניין אותך: כיצד לאמן את הכלב שלך להתמקד בך

מאמרי אילוף כלבים

מחפשים מאלף כלבים מקצועי? אמין? איכותי?
אתם צעד מלתת לכלב שלכם את הטוב ביותר
הכלב שלך במרחק צעד אחד מאילוף מקצועי!
דילוג לתוכן
צור קשר ✉️