איך לאלף את כלבך ללכת ברצועה רופפת

רוצה לדעת איך
לאלף את כלבך ללכת ברצועה רופפת?

ללמד את הכלב שלך ללכת ברצועה רופפת יבטל משיכת רצועה במהלך הליכות, מה שבטוח יותר לכלבך ומהנה יותר עבורך. טכניקה זו אינה פקודת "רגלי" מושלמת, השומר על הכלב שלך בקפידה לצידך, אלא במקום זאת מאפשר לחיית המחמד שלך לרחרח ולחקור כל עוד הוא משאיר רפיון כלשהו ברצועה. 

כשאתה מאלף את הכלב ללכת על רצועה רפויה ולא למשוך אותך קדימה תוך כדי הליכה, תוודא שיש לך כמה פינוקים טעימים בהישג יד כדי לתגמל אותו לאורך הדרך.

כל מה שצריך לדעת על מנת שתוכל לאלף את כלבך ללכת ברצועה רופפת!

לאלף את כלבך ללכת ברצועה רופפת - תמונה של כלב מושך את הרצועה

בחר רצועה וקולר לאילוף כלבים יעיל

תזדקק לרצועה של 6 מטרים וקולר. אם הכלב שלך נוהג למשוך, יתכן שהוא יוכל להחליק בקלות מתוך קולר שטוח ורגיל. במקרה זה, צווארון ייעודי לאילוף הוא אפשרות טובה אבל בהחלט לא הכרחית. קולר זה אידיאלי לאילוף כלב ללכת ברצועה רופפת. זה נראה כמו צווארון שטוח רגיל, אבל יש לו לולאה נוספת המתכווצת כשהכלב שלך מושך. זה מונע מ- כלבים להחליק מהקולר. עם זאת, לקולר יש נקודת עצירה והוא לא ייסגר חזק מדי כמו ששרשרת חנק עושה.

תן את הפקודה

בחר מילה או ביטוי המאפשרים לכלבך לדעת מה צפוי לו. מכיוון שלא מדובר ב"רגלי "פורמלי, משהו כמו" איתי "או" בוא נלך "עובד טוב. התחל לצאת לטיול עם הכלב שלך לצידך, תן את המילה או הביטוי שלו והתחיל ללכת.

עצור ולך

כאשר הכלב שלך מתחיל למשוך את הרצועה, עצור מייד ואל תזוז. לעולם אל תרשה לכלבך להתקדם כאשר הוא מושך אותך קדימה. בדרך זו אתה מלמד את הכלב שלך שהדרך היחידה להגיע לאן שהוא רוצה להגיע היא להשאיר רפיון ברצועה.

ברגע שיש מעט רפיון ברצועה, אתה יכול להתחיל שוב. תן לכלב שלך את הפקודה "איתי" והתחל להתקדם.

אם הכלב שלך נראה בלתי נלאה מלמשוך את הרצועה גם כשאתה עוצר, נסה לשנות כיוונים במקום. יתכן שתמצאו את עצמכם מסתובבים במעגלים בהתחלה, אך בקרוב הכלב שלכם ילמד שהוא לא הולך לשום מקום אם הוא ימשוך. זה ילמד אותו לשים לב אליך כדי להבין לאיזה כיוון ללכת.

הפוך את החווייה למתגמלת

ברגע שאתה יוצא מהבית שלך, יש לך הרבה תחרות על תשומת הלב של הכלב שלך. עליכם להפוך את הקרבה אליכם לתגמולים ומהנים יותר מאשר לברוח לחקור את כל המראות והריחות של השכונה שלכם. לשם כך תוכלו להשתמש בפינוקים, שבחים וטון קול שמח.

כדי להתחיל, בכל פעם שהכלב שלך מסתובב ומביט בך, שבח אותו והציע פינוק. זו גם זמן טוב להשתמש בלחיצה על הקליקר אם החלטת לנסות אימונים על בסיס קליקים. כאשר תשומת הלב של הכלב שלך פונה אליך, לחץ על הקליקר והתייחס אליו בהתאם עם ליטוף או שבחים. בדרך זו אתה מלמד את הכלב שלך כי זה כדאי לשים לב אליך. אתה יכול גם לדבר עם הכלב שלך בטון גבוה ושמח כדי לשמור על תשומת לבו אליך.

ייתכן שתצטרך להשתמש בהרבה פינוקים בהתחלה כדי לקבל את תשומת ליבו של הכלב שלך. שמור את ידך לצידך ותן לו פינוקים ברציפות, כל עוד הוא מתקרב אליך עם מעט רפיון ברצועה. ככל שהכלב שלך מקבל את הרעיון של מה אתה מצפה, אתה יכול לאט לאט לשלב את הפינוקים על ידי כך שאתה מחכה זמן רב יותר בין הפינוקים שהוא מקבל.

בעיות והתנהגות הגהה

אילוף כלבים בסיסי בתחום אימוני רצועה יכולים לקחת זמן, ככל הנראה לא תניחו לכלבכם ללכת ברצועה רופפת בפעם הראשונה.

יתכנו זמנים שבהם אתה פשוט לא יכול לקבל את תשומת ליבו של הכלב שלך. הכלב עשוי למצוא מה שקורה במקום אחר מעניין יותר מהפינוקים שלך (הסחות דעת) או מהדיבורים המשמחים, וייתכן שעצירה והתחלה לא יספיקו כדי להסיח את דעתו מכל מה שמפנה את תשומת ליבו. 

במקרה זה, עדיף להתרחק מההסחה. צעדו בכיוון ההפוך ואמרו "בוא נלך." אין צורך למשוך את הכלב שלך, פשוט תתרחק תוך אחיזת הרצועה. לא תהיה לכלב שלך ברירה אלא לעקוב וברגע שהכלב מתחיל ללכת איתך, תציע לו פינוק ושפע שבחים.

כדי "להוכיח" את יכולתו של כלבך ללכת ברצועה רופפת, צא לטיולים קצרים ותכופים ותשנה את שגרת חייו ואת כיוונו. ברגע שהכלב שלך מרגיש בנוח עם השכונה המקומית שלך, התאמנו בהליכה ברצועה רופפת במקומות שבהם סביר להניח כי יהיו הסחות דעת גדולות יותר . היו עקביים וחיוביים, עם הזמן, הכלב שלך ילמד כיצד ללכת כמו שצריך ברצועה.

המאמר הבא יכול גם לעניין אותך: איך לאמן את הכלב שלך לעזוב משהו

מאמרי אילוף כלבים

מחפשים מאלף כלבים מקצועי? אמין? איכותי?
אתם צעד מלתת לכלב שלכם את הטוב ביותר
הכלב שלך במרחק צעד אחד מאילוף מקצועי!
דילוג לתוכן
צור קשר ✉️