איך לאמן את הכלב שלך לבוא אליך במצבי חירום

איך לאמן את הכלב שלך לבוא אליך במצבי חירום

זיכרון חירום הוא פקודה המשמשת לומר לכלבך להגיע במצבי חירום כאלה ואחרים. זה אחד הדברים החשובים ביותר שאתה יכול לאמן את הכלב שלך לעשות.

כלב שיודע את הפקודה "בוא" יבוא רוב הזמן אך עדיין עשוי לסרב מדי פעם. אמנם זה מעצבן כשכלב מסרב להיכנס מהחצר כשאתם כבר מאחרים לעבודה, אך ישנם גם זמנים בהם מסוכן לכלב להתעלם מכם, למשל כאשר הוא עומד לרוץ אל מול מכונית נוסעת. מצבים כמו אלה הופכים את זיכרון החירום למכריע.

כל הפקודות בסיסיות שאתם חייבים לדעת

איך לאמן את הכלב שלך לבוא אליך במצבי חירום - כלב מסוג זאב באימון עם מאלף כלבים

בחר פקודה ייחודית

ראשית, בחר במילה שתשתמש בה לפקודה. המילה צריכה להיות משהו ייחודי שבדרך כלל לא עולה בשיחה. משהו כמו "סכנה" או "עצור" יכול יעבוד, או שאתה יכול לבחור משהו אחר שיהיה לך קל לזכור. כדי למנוע בלבול, אל תשתמש במילה "בוא" או בשם הכלב שלך.

השתמש בפינוקים ייחודיים

כדי ללמד פקודה זו, השתמש בכמה פינוקים מאוד מיוחדים ל- כלבים. אל תשתמש באותם פינוקים שבהם אתה משתמש לאימונים או למטרות אחרות; אלה צריכים להיות פינוקים ייחודיים הניתנים רק לשימוש ספציפי זה. וודאו לפני שתתרגלו את החירום, זכרו שיש לכם מספיק פינוקים בידיים כדי להאכיל את כלבכם במשך 20 שניות ברציפות.

התחל בקטן

לקראת האימון הראשון שלך, התחל באזור קטן ושקט. בפעם הראשונה שאתה נותן את הפקודה, הישאר במרחק כמה צעדים מהכלב שלך. תן את מילת הפקודה. ודא שאתה משתמש בקול גבוה ומאושר. טפחו עם הרגליים, התרגשו והראו לכלב את הפינוקים. עשה הכל כדי לגרום לכלבך להגיע אליך.

הפוך את הפעילות למתגמלת

התגמול הוא חלק מהותי בתהליך זה. ברגע שהכלב שלך מגיע אליך לאחר שנתן את הפקודה, שבח אותו והתחל לתת לו את הפינוקים המיוחדים. המשיכו להאכיל את הכלבים שלכם עם הפינוקים כ- 20 שניות. הכלב צריך להרגיש שהוא פגע בול במטרה ולקח את כל הקופה (הפינוק המיוחל יחד עם השבחים שלכם). הרעיון הוא שבמצבי חירום, הכלב לא ימצא משהו (למשל, בעלי חיים אחרים, אנשים או אוכל) יותר מעניין מהפינוקים שאתה מציע לו.

לאחר שהכלב סיים את הפינוקים שלו, תן לו לחזור לכל מה שהוא עשה לפני שנתת את הפקודה. זה חשוב מאוד בתהליך אילוף כלבים בסיסי זה. אחת הסיבות לכך שכלבים רבים לא מצליחים להגיע כאשר הם נקראים היא שהמילה "בוא" הופכת לאות שהכיף שלהם עומד להסתיים.

לדוגמה, כשאתה קורא לכלב שלך להיכנס פנימה לפני שאתה יוצא לעבודה, הכלב שלך יודע שזה אומר שזמן המשחק נגמר. הימנע מלהניח לכלב ליצור קשר זה על ידי מתן אפשרות לחזור לכל מה שהוא עשה לפני שהתחלת לתרגל את ההיזכרות בחירום. זה הופך אותו למתוגמל כפליים מכיוון שהכלב מקבל פינוקים ואז מקבל לחזור לכיף שלו.

תרגלו את פקודת "זיכרון החירום"

נסה לתרגל את זיכרון החירום פעם או פעמיים ביום באותו שטח קטן ושקט. ברגע שהכלב שלך יגיע בריצה בכל פעם שאתה נותן את הפקודה, אתה יכול להתחיל להתאמן עם קצת יותר מרחק והסחת דעת.

בסופו של דבר, על הכלב שלך למד לבוא בכל מצב ומצב. אפילו ברגע שהכלב שלך שולט במיומנות זו, חיוני שתמשיך לתת פינוקים מיוחדים והרבה שבחים בכל פעם שאתה מתאמן בפקודת החירום מכיוון שהיא יוצאת דופן.

בעיות והתנהגות הגהה

כדי לוודא שהכלב שלך יודע שמדובר בפקודה שחובה לציית לה, האימונים שלך צריכים לכלול מיקומים ותרחישים שונים. חלק זה של האילוף, המכונה "הגהה", מבטיח שהכלב יבוא כשהוא ישמע קריאה זו בפארק, בבית או בכל מקום אחר.

מפתה לפעמים להשתמש בפקודת החירום במקום "בוא", כמו כאשר אתה מאחר לעבודה וכלבך נחוש לשחק במרדף אחר כדור בחצר, אתה חייב להתנגד לפיתוי זה. חשוב שזיכרון זה יישמר תמיד חיובי מאוד ומתגמל. יש לשמור אותו לשעת חירום אמיתית בלבד.

השימוש בפקודה מחוץ לתרגול או למצב חירום עלול להחליש את חוזק הפיקוד. משמעות הדבר היא שהכלב שלך אולי לא יבוא לרוץ בפעם הבאה, כאשר הפעם הבאה עשויה להיות הפעם בו פקודת החירום תהיה זו שתציל את חייו.

מאמרי אילוף כלבים

מחפשים מאלף כלבים מקצועי? אמין? איכותי?
אתם צעד מלתת לכלב שלכם את הטוב ביותר
הכלב שלך במרחק צעד אחד מאילוף מקצועי!
דילוג לתוכן
צור קשר ✉️