כיצד לאמן את הכלב שלך להתמקד בך

כיצד לאמן את הכלב שלך להתמקד בך - אילוף כלבים בסיסי

היכולת לקבל את מלוא תשומת הלב של כלבך היא חלק חשוב בתהליך אילוף כלבים בסיסי. הפקודה "צפה בי" או "מבט" משמשת כדי לגרום לכלבך להתמקד בך. זה שימושי בזמנים שבהם אתה זקוק לחיית המחמד שלך לשים לב מקרוב, למשל במהלך אימוני ציות. אתה יכול להשתמש בו גם בעבודה על בעיות התנהגות או הסטת תשומת הלב של הכלב מדברים שמביאים להתנהגויות של פחד או אגרסיביות.

פקודה זו מועילה במיוחד גם למי שעובד כצוות עם הכלבים שלהם. לדוגמה, אנשים המעורבים בזריזות של כלבים או בחיפוש והצלה יכולים להשתמש בפקודה כדי לקבל את תשומת ליבם של הכלב שלהם כדי לתת להם הוראות מה לעשות הלאה. לא משנה מה הצרכים שלך לכך, "צפה בי" זו פקודה פשוטה מאוד ללמד.

פקודות בסיסיות להצלחה באימון

כיצד לאמן את הכלב שלך להתמקד בך

התכונן

על מנת ללמד את הכלב שלך את הפקודה "צפה בי", תזדקק לכמה פינוקי אימונים טעימים. אם אתה עובד על אימונים של קליקים, תזדקק גם לקליקר שלך שיהיה בהישג יד. הוראת "מבט" או "צפה בי" היא דרך נהדרת להכיר את הכלב שלך לקליק אם עדיין לא עשית זאת.

עדיף להתחיל לאמן פקודה זו במקום יחסית שקט, אפילו בבית, בו יש מעט מאוד דברים שיסיחו את דעתו של כלבך. בחרו בחדר בבית בו לא יפריעו לכם בני המשפחה. ייתכן שתרצה לעשות זאת בכל פעם שהבית שקט בדרך כלל כך שרעשים של צעדים או דלתות אינן מהוות הסחות דעת.

השתמש בשם ובפקודה

ברגע שיש לך את הקליקר והפינוקים מוכנים, אמור את שמו של הכלב שלך ואחריו הפקודה "הסתכל" או "צפה בי." עבור כלבים רבים, די בשמיעת שמם כדי לקבל את תשומת ליבם. אם הכלב שלך מסתכל על הפנים שלך לאחר שאתה נותן את הפקודה, אתה יכול לשבח אותו או ללחוץ על הקליקר ואז לתת לו את הפינוק / חטיף.

השתמשו בחטיף לאילוף כלבים

חלק מהכלבים עשויים שלא להגיב או לשייך מייד את שמיעת שמם לפקודה "מבט" או "צפה בי". במקרה זה, לאחר שתיתן את הפקודה, גלה את הפינוק מול האף של הכלב שלך ואז משוך את הפינוק אל כיוון פניך. תשומת ליבו של הכלב שלך ילך בעקבות הפינוק ובסופו יביט בפניך. תן שבחים או לחיצה על הקליקר, ותן מיד לכלב שלך את הפינוק (חטיף).

בתוך מספר אימונים קצרים, לא אמורה להיות לך בעיה לגרום לכלבך למקד את תשומת ליבו בך – בפקודה.

בעיות התנהגות הגהה

מרבית הכלבים מוסחים בקלות, ולכן חשוב מאוד להכשיר את הכלב וללמדו את הפקודה הזו במגוון מצבים. המשיכו להתאמן ועברו בהדרגה לעבודה בסביבה מסיחת דעת קצת יותר כדי להוכיח את בעיית ההתנהגות. לדוגמה, עבור לאותו חדר מבודד בשעה יותר עמוסה ונעימה יותר של היום כאשר המשפחה שלך פעילה מאוד. ברגע שהכלב שלך מגיב היטב לזה, עברו לחדר אחר שמשיג יותר תנועה ורעש.

ברגע שהכלב שלך שולט בפקודה "צפה בי" בסביבה הביתית ללא הסחות דעת, עבר לאזור קצת יותר פעיל, כמו החצר שלך. כאשר הכלב שלך ממשיך ללמוד להתבונן בך עם הסחות דעת קלות, עבד את דרכך לסביבות עמוסות יותר, כמו הפארק או מקום ציבורי אחר. הקפד ללמד את הפקודה גם סביב כלבים ואנשים אחרים. המשך לעבוד על כל זה ובקרוב תוכל לקבל את תשומת ליבו של הכלב שלך בכל מצב.

טיפים – לאלף את הכלב שלך להתמקד בך

אם אתה מתקשה לגרום לכלב להתמקד בך, ודא שאתה משתמש בפינוקים יקרי ערך. אנשים רבים אוהבים להשתמש בחתיכות קטנות של עוף מבושל או נקניקיות. ככל שהכלב שלך משתפר במיקוד שלו בך כאשר אתה נותן לו פקודה, תוכל להתחיל ולהעלות את רמת הסחות הדעת. נסה לעבוד סביב כלב שובב או אדם אהוב או בקש ממישהו ללחוץ על צעצוע מצפצף או להשמיע צליל מזמין אחר.

הגדילו בהדרגה את המרחק בינכם לבין כלבכם. באופן אידיאלי, תוכלו לגרום לכלבכם להסתכל עליכם מעבר לחדר או אפילו לשדה.

המאמר הבא יכול גם לעניין אותך: איך לאלף את כלבך ללכת ברצועה רופפת

מאמרי אילוף כלבים

5/5
מחפשים מאלף כלבים מקצועי? אמין? איכותי?
אתם צעד מלתת לכלב שלכם את הטוב ביותר
הכלב שלך במרחק צעד אחד מאילוף מקצועי!
דילוג לתוכן
צור קשר ✉️