איך לאמן את הכלב שלך לבוא אליך כאשר אתה קורא לו

רוצים ללמוד איך לאמן את הכלב שלך לבוא אליך כאשר אתה קורא לו?

פקודה בסיסית זו קלה יחסית לרוב הכלבים ללמוד, ללמד את הכלב שלך להגיע אליך כשהוא לא לידך הוא חלק מהותי בתהליך של אילוף כלבים בסיסי. מכונה לעתים קרובות "זיכרון", זוהי אחת מהפקודות הבסיסיות החשובות ביותר באימון כלבים. אתה יכול ללמד גור לבוא כשהוא מתקשר ברגע שהוא לומד את שמו.

אילוף כלבך למצב "הזיכרון" יכול לעזור לך לשמור עליו תחת שליטה תוך כדי לאפשר לו קצת חופש ברצועה. לאחר השלמת האילוף לפקודה הזו, אתה יכול להגן על הכלב מפני מצב שעלול להיות מסוכן לו על ידי קריאה אליו.

מילים בסיסיות שכל כלב צריך לדעת

לאמן את הכלב שלך לבוא אליך - בורדר קולי רץ על הדשא

תכנן הפעלות קצרות

אילוף כלבך לבוא אליך באופן מיידי כאשר הוא נמצא במרחק ממך או ללא רצועה הוא פשוט למדי, אך לוקח לחלק מהכלבים זמן רב יותר מאחרים ללמוד. יכולתו של הכלב שלך ללמוד את פקודת "הזיכרון" תלויה במידה רבה בטווח הקשב שלו וברמה של הסחות הדעת אליו הוא חשוף.

עליכם לעבוד על אימונים באופן קבוע ולהשתמש בתגמולים יקרי ערך מבחינת הכלב. תכנן לאמן את כלבך באימונים קצרים של בין חמש ל 15 דקות לפחות שלוש פעמים בשבוע אך לא יותר מפעמיים ביום.

יש להימנע מהסחות דעת

בעוד שהכלב שלך יצטרך ללמוד לסנן כמה מהסחות הדעת הרבות בסביבתו, אל תנסה לאמן אותו בסביבה בה הוא מוגדר יתר על המידה על ידי רעש סביבתי או ריחות. באופן אידיאלי, אתה וכלבך תהיו היחידים בבית עם תנאי יומיום (כמו אורות וצלילי הסביבה – לא טלויזיה או רדיו) כשאתה מתחיל את האימון.

 

אל תרדוף אחר הכלב שלך

לעולם אל תרוץ אחרי הכלב שלך אם הוא יתקע במהלך אימונים אלה. זה יבלבל את הכלב והופך אימונים למשחק. נסה להפוך אותו על ידי קריאת שמו של הכלב וברח ממנו. לאחר מכן הכלב שלך עשוי לרוץ אחרייך במשחק. אם כן, תגמל אותו בשבחים כשהוא מגיע אליך.

בעיות והוכחת ההתנהגות

חזור על האימון כחמש או שש פעמים, תעבור בהדרגה לאזורים שונים בבית, כולל בגינה בחוץ. ככל שהכלב שלכם משתפר בהבנת הפקודה, עברו לאזורים עם יותר הסחות דעת.

הגדילו בהדרגה את המרחק בינכם לבין כלבכם. ייתכן שתרצה להשתמש במוביל/רצועה ארוכה יותר. לאחר שהכלב שלך שולט בפקודה בזמן שהוא נמצא על הרצועה הארוכה, תרגל אותו שוב ללא רצועה, אלא רק בתוך הבית או באזור מגודר שבו יש לך שליטה עליו כך שהוא לא יוכל לברוח.

כמו כן, יש לשלב באיטיות את הצעצוע או להתייחס לתגמולים, אך תמשיך לתגמל אותו בשבחים רבים. על הכלב שלך ללמוד לבוא אליך ללא תגמולים באוכל או בצעצועים. בעולם האמיתי, יתכן שתזדקק לו לבוא, אך אין לך מה לתת לו מלבד שבחים.

טיפים להוראת הכלב שלך לבוא כאשר אתה קורא לו

  • לעולם אל תשתמש בפקודת "הזיכרון" בקול כועס או מתוסכל. אתה רוצה שלכלב שלך יהיה הקשר חיובי עם הפקודה "בוא".
  • אם הכלב שלך לא מגיע אליך בהתחלה, ייתכן שתצטרך להקטין את המרחק בינך לבין הכלב שלך כדי לוודא שהוא יודע מה אתה רוצה שהוא יעשה. אם הוא לא מגיב, ייתכן שתצטרך גם להפוך את התגמול ליקר ערך יותר – כמו צעצוע מצייץ או פינוקים מבעלי ריח חזק יותר – או למשוך קלות ברצועה כדי לעודד את הכלב שלך לבצע את הפקודה.
  • אם האילוף של הכלב לא הולך כל כך טוב באותו יום ואתה או כלבך נהיים מתוסכלים מדי, סיים את האימון לאותו היום.
  • לאחר שהכלב שלך שולט בפקודה בסיסית זו, המשך ללמד אותו את פקודת "זיכרון החירום", שישמש אותו במצבים קשים מאוד כמו ריצה לכביש או מרדף אחר כלב אחר.

המאמר הבא יכול גם לעניין אותך: איך לאמן את הכלב שלך לשחרר חפץ

מאמרי אילוף כלבים

מחפשים מאלף כלבים מקצועי? אמין? איכותי?
אתם צעד מלתת לכלב שלכם את הטוב ביותר
הכלב שלך במרחק צעד אחד מאילוף מקצועי!
דילוג לתוכן
צור קשר ✉️