איך לאמן את הכלב לעזוב משהו

אילוף כלבים בסיסי - איך לאמן את הכלב לעזוב משהו

הפקודה 'עזוב את זה' משמשת למניעת הכלב שלך להרים דברים. זה מאפשר לך לומר לכלב שלך לא לגעת בדברים שאינך רוצה שהוא ירים בפה או יגע בהם, כמו צעצוע של ילד או מגבת מלוכלכת או כל אחד ממאות הדברים שכלבים מנסים להרים וללעוס. זה יכול גם למנוע מהכלב שלך לאכול משהו שעלול להזיק.

למרבה המזל, פקודה חשובה זו קלה למדי ללמידה. ניתן לאמן את רוב הכלבים להניח או "לעזוב" אפילו את הדברים הנחשקים ביותר.

לאמן את הכלב לעזוב משהו - פקודה בסיסית שכל כלב צריך לדעת

איך לאמן את הכלב לעזוב משהו - כלב עם חפץ בפה

תכין את עצמך

כל מה שצריך לאילוף כלבכם להישמע לפקודת "עזוב אותו" הוא קומץ פינוקים בגודל ביס ואזור שקט. אם אתה מאמן בשיטת הקליקים, תזדקק גם לקליקר שלך.

אל תדאג שאילוף זה ייקח יותר מדי זמן, יש לשמור על אימונים קצרים ומעודכנים, מספיק כ-5 דקות לכל מפגש. אם האימונים שלך נמשכים זמן רב מדי, הכלב שלך עלול להיות מתוסכל ולהתחיל לטעות.

הראה פינוק ותן את הפקודה

כדי להתחיל, קח את אחד הפינוקים בידך ואפשר לכלבך לראות את זה. ברגע שהוא מעוניין בפינוק, תן לו את הפקודה "עזוב אותו". סגור את היד כדי שהכלב לא יוכל להגיע אליו או לגעת בו.

בהתחלה, מרבית ה- כלבים ידחפו את אפם אל תוך ידכם ואולי אפילו ינסו ללקק את האצבעות או את כפות ידכם בניסיון להגיע לחטיף. ברגע שהכלב שלך מפסיק לנסות, הציע שבחים (או לחץ על הקליק שלך) ותן לו את הפינוק המיוחל שלו. הפינוק שתעניק לכלבך אמור להיות פינוק שונה מזה שאמרת לו לעזוב.

חשוב מאוד שתשמור על הפינוק מכוסה בכל עת שאתה נמצא בשלבים הראשונים של הכשרת הפקודה הזו. אם תאפשר לכלבך בטעות להגיע אל החטיף בטרם תעניק את הקליק או השבח, הוא ינסה עוד יותר להשיג את הפינוק בפעם הבאה. שגיאה אחת או שתיים לא ישנו את האימון באופן משמעותי. עם זאת, אם הכלב שלך מקבל את הפינוק כמה פעמים בכל אימון, ייקח להם הרבה יותר זמן להבין מה המשמעות של "עזוב".

הגדל את זמן ההמתנה

ברגע שהכלב שלך נסוג בעקביות מהיד שלך, אתה יכול להקשות על הדברים על ידי הגדלת הזמן שאתה גורם לו לחכות לפינוק. בהתחלה, כדאי לתת לכלב פינוק בשנייה שהוא נסוג מהיד שלך. אתה יכול להוסיף לאט לאט כמה שניות עד שתצליח לעבור כמה דקות בזמן שהכלב ממתין בסבלנות לפינוק.

הגדילו את המרחק

בשלב הבא תוכלו להתחיל להזיז את הפינוק. הניחו אותו על הרצפה במרחק של שניים או שלושה צעדים מהכלב שלכם, אך שמרו על היד קרובה מספיק כדי לכסות אותה אם הכלב שלכם ינסה לקחת אותו. ברגע שהכלב שלך עוזב בעקביות את הפינוק שם, אתה יכול לקרב אותו על מנת שיהיה קצת יותר קרוב אליהם.

התרחק מהכלב בעת מתן הפקודה

לאחר מספר אימונים תוכלו להתחיל להתרחק מהפינוק בעצמכם. דרך טובה להתחיל בכך היא להפיל פינוק על הרצפה בזמן שאתה עומד, ולתת לפקודה "עזוב את זה". יש רגל מוכנה לכסות את הפינוק במקרה שהכלב שלך יעשה צעד לעברו.

הגדילו לאט לאט את המרחק שלכם מהפינוק לאורך מספר אימונים. בקרוב תוכל להגיד לכלב להשאיר את הפינוק על הרצפה כשאתה עומד בצד השני של החדר.

תרגול עם פריטים אחרים

לאחר שהכלב שלך שולט ב"עזוב אותו "עם פינוקים, אתה יכול להתחיל להתאמן עם פריטים אחרים. שים ליד אחד הצעצועים של הכלב שלך ואמור "עזוב אותו". ברגע שהכלב נסוג מעט, העניקו לו שבחים ופינוק.

המשך להתאמן עם פריטים אחרים שהכלב נהנה לשחק איתם גם כן. לאחר זמן לא רב כלבך ילמד להשאיר כל פריט שהוא נמצא בכל פעם שהוא שומע את הפקודה "עזוב אותו".

בעיות התנהגות הגהה

פקודת צייתנות זו בתחום אילוף כלבים בסיסי עוסקת בהוראת שליטה עצמית בכלבך. אחרי הכל, קשה לכלבים להתנגד לכמה דברים – בסדר, המון – עם דברים שהם טובים וגם רעים עבורם.

כדי להחדיר באמת את רמת המשמעת הזו, יתכן שתמצא לנכון לנקוט בגישה רב-ממושכת. בזמן אימון פקודת "עזוב את זה", הקפד לעשות אימונים אחרים לשליטה עצמית. אלה דברים פשוטים כמו לגרום לכלב לעבוד או לבצע משהו טרם הוא מקבל דברים כגון: מזון, משחק, או לתשומת לבך, בכך שהוא יושב או ישכב קודם לפי פקודה. שילוב אלה באינטראקציות היומיומיות שלך וביצוע הפעלות קטנות להכשיר אותו כל יום יכול באמת לפתח התנהגות טובה אצל הכלב שלך.

המאמר הבא יכול גם לעניין אותך: איך לאמן את הכלב שלך לבוא אליך במצבי חירום

מאמרי אילוף כלבים

מחפשים מאלף כלבים מקצועי? אמין? איכותי?
אתם צעד מלתת לכלב שלכם את הטוב ביותר
הכלב שלך במרחק צעד אחד מאילוף מקצועי!
דילוג לתוכן
צור קשר ✉️