איך לאמן את הכלב שלך לשחרר חפץ

אילוף כלבים בסיסי - איך לאמן את הכלב שלך לשחרר חפץ או "להפיל אותו"

אילוף כלבים לשחרור, או "להפיל אותו", פירושו ללמד את הכלב שלך להרפות מכל מה שנמצא בפיו כשהוא מקבל רמז מילולי. פקודת השחרור חשובה מאוד לאילוף כלבך. הוא יכול להגן על כלב כאשר יש לו משהו מסוכן בפה, ובנוסף הוא מאפשר לך ולכלבך לשחק משחקים כמו משיכה בבטחה. 

לוקח כמה דקות ללמד את מרבית הכלבים את פקודת השחרור "תפיל אותו". ישנם כלבים שיכולים להיות מוסחים בקלות, לכן היו סבלניים ומתמידים. הרעיון שעומד מאחורי שיטת אילוף זו הוא להציע לכלבך סחר בעצם: "שחרר את החפץ בפה שלך, ומשהו טוב יקרה."

לאמן את הכלב שלך לשחרר חפץ - פקודה בסיסית שכל כלב צריך לדעת

איך לאמן את הכלב שלך לשחרר חפץ - כלב מושך צעצוע

התחל עם צעצוע אהוב

כדי להתחיל, הציע לכלבך את אחד הצעצועים האהובים עליו, באומרו "קח אותו." אם הכלב שלך מתרגש מאוד לראות את הצעצוע, ייתכן שתרצה לתת לו למשך דקה לשחק לפני שתתחיל להתאמן. אל תחכו כל כך הרבה זמן שכלבכם ישתעמם עם הצעצוע.

החלף את הצעצוע בפינוק

בזמן שהצעצוע נמצא בפה של כלבך, קרב פינוק עד לאפו. ברגע שהכלב שלך ישחרר את הצעצוע, תן לו את הפינוק. חזור על שלבים זאת מספר פעמים עד שתרגיש שהכלב שלך מגיב טוב.

הוסף רמז מילולי

הוסף את הרמז המילולי, כגון "שחרר אותו." אמור את הסימן בתקיפות וברור תוך כדי החזקת הפינוק ליד אפו של הכלב. כעבור זמן מה, נסה להרחיק את הפינוק. הגדילו בהדרגה את המרחק אם כלבכם עדיין מגיב לרמז המילולי. לאחר מכן נסה את הפקודה ללא התייחס, שבח את הכלב שלך אם הוא עומד בפקודה.

זרוק אותו והשאיר אותו

לאחר שהכלב שלך שולט בפקודה "שחרר אותו", הצעד הבא והמורכב יותר הוא לגרום לו לעזוב את הפריט שנפל, במקום לאסוף אותו שוב. אם הכלב שלך הולך לאסוף את הפריט שזה עתה הפיל, אל תנסה לקחת את הפריט או לצעוק על הכלב.

זכרו, כלבים מגיבים בצורה הטובה ביותר לחיזוקים חיוביים. תן פקודה "עזוב אותו" ותן לכלב פינוק כשהוא לא נוגע שוב בפריט שנשמט. הפקודה "עזוב" לא קלה לכלבים מסוימים להבין ויתכן שיקח להם מעט זמן ללמוד אותו, אז היו סבלניים והציעו שבחים רבים כאשר הכלב שלכם מצליח.

בעיות והתנהגות הגהה

למרות שזה אולי נראה אינסטינקטיבי, אסור לעולם לשלוף צעצוע (או כל דבר אחר) מפיו של כלב או לתפוס את הראש כדי לנסות להסיר משהו. לעולם אל תנסה לפתוח את הלסתות של הכלב. זה יכול לשלוח את המסר השגוי, לגרום לפעולה להראות כמו משחק או עונש לכלב. כמו כן, זה כנראה יגרום לכלבכם להחזיק את הפריט יותר בחוזקה , או גרוע מכך, לבלוע אותו. אתה עלול גם לגרום לכלב לנשוך אותך בתור תגובה אינסטנקטיבית. אם לכלבך יש משהו בפה שעלול להזיק לו, הדרך הטובה ביותר לגרום לו להשתחרר כשכל השאר נכשל היא לזרוק קומץ פינוקים מולו.

טעות נפוצה נוספת שבעלי מבצעים בעת אילוף כלבים בסיסי בהתנהגות זו היא בחירת מילות רמז המחקות יותר מדי פקודות אחרות וסביר להניח שזה יבלבל את הכלב אם תשתמש בשניהם לפקודות שונות. השתמש במילה או בביטוי ייחודיים שאתה יכול לומר בקול אסרטיבי וחיובי והכלב שלך יוכל להתחבר לפקודה הנדרשת.

כדי להוכיח התנהגות זו, המשך באימונים באופן קבוע, החלף את הפריט שהכלב אמור "לעזוב". ברגע שהוא מגיע למצב בו הכלב מסוגל לציית "לעזוב" את הצעצוע החביב עליו, אתה יכול להרגיש בטוח שהכלב כבר שולט ומבין את הפקודה.

המאמר הבא יכול גם לעניין אותך: איך לאמן את הכלב שלך לשכב

מאמרי אילוף כלבים

מחפשים מאלף כלבים מקצועי? אמין? איכותי?
אתם צעד מלתת לכלב שלכם את הטוב ביותר
הכלב שלך במרחק צעד אחד מאילוף מקצועי!
דילוג לתוכן
צור קשר ✉️