אילוף כלבים גדולים

אילוף כלבים גדולים
טכניקות וטיפים מקצועיים להדרכת גזעים גדולים לאימון ביתי

מחפשים מאלף כלבים או דוגווקר מקצועי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

אילוף כלבים גדולים לבצע פקודות בסיסיות ככל שיהיו הם תמיד חשובים, אך על אחת כמה וכמה עם גזעי כלבים גדולים. הסיכון הפוטנציאלי לכלב שאינו מתנהג עולה באופן אקספוננציאלי ככל שהוא גדול יותר או כמו שנאמר " עם הדנים הגדולים מגיעה אחריות גדולה".

פקודות בסיסיות שכל כלב גדול חייב לדעת

איך מאלפים כלב לא לנבוח

אף אחד לא רוצה שכלב גדול יקפוץ עליהם, גם אם מדובר במשחק או כאשר אתם מגיעים הביתה, וכלבים יכולים להפיל אתכם על ידי משיכת רצועה פתאומית כאשר אתם מחוץ לבית.

אילוף כלבים ואימוני ציות לפקודות הם חיוניים לכלבי גזע גדולים וענקיים מכיוון שבטיחותכם, כלבכם ואורחכם עומדים על כף המאזניים, שלא נדבר על ילדים קטנים. החיים עם הכלב הגדול שלך יהיו גם הרבה יותר מספקים אם הכלב שלך יודע מיהו הבוס, ומתוגמל על כך שהוא מציית לחוקים ומבצע את הפקודות הבסיסיות.

תגמולים או עונשים

כלבים גדולים יכולים להיות קלים לאילוף וצייתנים מאוד אם אתה מתחיל מוקדם, אם אתה עקבי ומפתח חוקים ברורים. גזעי כלבים גדולים מגיבים טוב יותר לחיזוקים חיוביים (תגמולים על התנהגות טובה) מאשר ענישה על התנהגות רעה. כלבים אלה יכולים להיות רגישים מאוד, ויש להם את הסיכון הנוסף להילחם או להתנגד לאימונים אם הם לא אוהבים את צורת הענישה. ההגנה הטובה ביותר היא מניעה, למדו את כלבכם התנהגויות מקובלות, ולא להילחם בהרגלים רעים.

אם אתה צריך לשבור הרגלים רעים (כמו משיכת רצועה תוך כדי הליכה), חשוב לקבוע את התגמול הנתפס של הכלב על התנהגותו הטובה, או להסיר אותו ו / או להחליף אותו בהתנהגות רצויה יותר. אם תנקוט בגישה אקטיבית לאימונים ותתמקד בהוראת התנהגויות טובות אתה והחבר הענק שלך תסתדרו טוב מאוד.

קבע את הכללים בתהליך אילוף כלבים גדולים

כלבים מגזעים ענקיים מציבים בעיות ברורות. לא רק שהם תופסים מקום רב יותר, אלא שגובהם עשוי לאפשר להם להגיע לאוכל על שולחן או להפיל בטעות כוסות על שולחנות קפה עם זנבותיהם. חלק מבעלי הכלבים הגדולים עשויים להרגיש מאוימים בגלל גודלו וכוחו של כלבהם, אך נוכחות פיקודית ופקודות נחרצות יעזרו לכלבכם לזכור מי אחראי. במקום לנסות להיות מנהיג החבורה, אתה צריך להיות קובע הכללים, אתה שולט על האוכל ולכן אתה גם קובע את הכללים. הקפידו להיות עקביים כך שהכלבים יוכלו להפוך לבני משפחה מכבדים.

טיפים לאימון והדרכת כלבים גדולים או ענקיים

פקודת רגלי והליכה עם רצועה:

זה חיוני כי הכלב שלך ילמד ללכת יחד איתך ולא למשוך ברצועה. לכלבים יש אינסטינקט למשוך או לרדוף אחר חיות קטנות יותר, ולכן עליכם למצוא התנהגויות טובות יותר כדי לתגמל אותם עבורם. תגמל את הכלב שלך בכל פעם שיבצע את פקודה הרגלי או לחילופין כאשר הוא הולך כמו שצריך על הרצועה ובמידת הצורך, אמור לכלבך לשבת (ההפך ממשיכה), ותגמל אותו על ביצוע פקודת ה- "לשבת". 

הכלב שלך יכול ללמוד ללכת איתך אם אתה משתמש בכמה טכניקות וטריקים:

  • השתמש ברצועות לא נשלפות כדי ללמד מרחקי הליכה מתאימים.

  • שמור פינוק ביד אחת (אותה יד בכל פעם) ליד הכלב שלך כשאתה יוצא לטייל. אם אתה מתגמל אותו בפקודת הישיבה ובפקודת הרגלי עם הפינוק הזה, הכלב שלך ילמד ללכת צמוד אליך על ידי צפייה בידך ותקווה לחטיף באיזשהו שלב.

  • השימוש בתוספת עדינה לרצועה, זוהי דרך נוספת ואנושית למנוע מהכלב שלך למשוך ולעזור לו ללמוד ללכת בקצב שלך מבלי שתצטרך למשוך חזק על הרצועה כאשר הכלב מנסה לרוץ קדימה. זוהי חתיכת רצועה נוספת העוברת על פיו של הכלב, גורמת סוג של אי נוחות רגעית אך לא גורמת כאבים, במידה והם מושכים את הרצועה. הכלב שלך ילמד במהירות שכדי לשלוט על ההליכה שלהם, עליהם להסתגל לקצב ההליכה שלך.

  • לבסוף, שמור את הפינוקים המועדפים על אותם רגעים נעימים במיוחד במהלך ההליכה – כדי להבהיר את עצמך. ההמתנה להאכיל את הכלב שלך עד אחרי ההליכה תגרום לפינוקים להיות עוד יותר מפתים בעיניהם.

לא לקפוץ עליכם

למרות שזה יכול להיות חמוד שכלב מיניאטורי קופץ ומקדם את פניך או את פני המבקרים שלך אבל, רועה גרמני שקופץ יכול לא רק להפחיד מישהו אלה לפגוע בהם קשות, במיוחד כאשר מדובר על כלבים וילדים . במקום להתרגז ולהעניש, תאמן את הכלב וחזק התנהגות שונה עבור הכלב שלך לברך אותך ואת החברים שלך. למד את הכלב שלך לשבת כשאנשים נכנסים לדירה ולהושיט יד בברכה (לחיצת יד). לא רק שהכלב שלך יפסיק לקפוץ על האורחים ולהרתיע אותם, אלא שהם ייראו כלב ממושמע ומנומס מאוד המחכה ללחוץ יד עם האורח, זה יתן לבאי הבית להרגיש בנוח סביב כלבכם הממושמע.

אילוף כלבים לשבת ולהישאר

אילוף כלב לביצוע פקודת "ישיבה" יכולה למנוע ולהרחיק אותך ואת כלבך ממצבים פחות רצויים. היכנס להרגל לגרום לכלב לשבת ולהישאר לפני כל האכלה ולחכות עד שהכלב שלך יעשה זאת נכון. אם תאמן אותו לבצע את פקודת "השהייה", הם ילמדו לחכות לפקודה שלך.

פקודות אלה מועילות מאוד גם כשאתה מטפח את החבר הגדול שלך. אמבטיה פשוטה יכולה להפוך למשימה בלתי אפשרית אם לא אימנת את הכלב שלך להיות צייתני.

אתה וכלבך יכולים לשלוט בצעדים חשובים אלה ואז תוכל לעבור לפקודות וטריקים אחרים ולשמור על בית ללא שברים ועל כולם בטוחים. זכור, כלבים לא מנסים לגרום צרות, אך הם זקוקים להוראותיך והמון אהבה על מנת שנוכל לשמור על התנהגות נכונה ובטוחה להם ולסובבים אותם.

חלק גדול מאימוני כלבים לביצוע פקודות תוכלו למצוא באתר תחת אילוף כלבים בסיסי. אימונים אלו מכסים את כל שאתם צריכים לאמן את כלבכם הנאמן לבצע פקודות אלו. לאחר מכן אתם תוכלו להתקדם ולעבור ל- אילוף כלבים מתקדם בו תוכלו להעלות את רמת האילוף של כלבכם.

מאמרי אילוף כלבים

תוכן עניינים

מאמרי אילוף כלבים

הכלב שלך האילוף שלנו!

מחפשים מאלף כלבים מקצועי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מחפשים מאלף כלבים מקצועי? אמין? איכותי?
אתם צעד מלתת לכלב שלכם את הטוב ביותר
הכלב שלך במרחק צעד אחד מאילוף מקצועי!
דילוג לתוכן
צור קשר ✉️