אילוף כלבים

אילוף כלבים - חברו הטוב ביותר של האדם!

מחפשים מאלף כלבים או דוגווקר מקצועי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

אילוף כלבים – אנשים רבים לא יכולים לדמיין את החיים שלהם בלי כלבים. אנו מעריצים אותם ומעריכים אותם בגלל נאמנותם, חיבתם ללא תנאי, האושר השובב והגמישות לחיים. עם זאת, כלבים ואנשים הם בעלי חיים שונים מאוד. אף על פי שהם "חברו הטוב ביותר של האדם" רשמית, יש לכלבים כמה נטיות תמימות אך מטרידות – כמו קפיצות לברך אותך או את אורחיך, לנבוח, לחפור וללעוס – שיכולים להקשות על החיים עמם! כדי להפיק את המרב מהקשר שלך עם הכלב שלך, אתה צריך ללמד אותה כמה כישורים חשובים שיעזרו לה לחיות באופן הרמוני במשק בית אנושי.

למידה כיצד לאמן את הכלב שלך תשפר את חייך ואת חיי כלבך, תשפר את הקשר ביניכם ותבטיח את ביטחונו האישי – וזה יכול להיות כיף גדול. בדרך כלל כלבים להוטים ללמוד והמפתח להצלחה הוא תקשורת טובה. הכלב שלך צריך להבין איך אתה רוצה שהוא יתנהג ומדוע האינטרס שלו הוא לציית לרצונותיך.

אילוף כלבים - איך עליכם לעשות זאת?

מאלף כלבים בחיפה - אילוף כלבים מומלץ

אם תשאלו בעלי כלבים שונים, תקבלו כל מיני עצות בנושא אילוף כלבים. יש אנשים שיגידו לך שהמפתח הוא להשתמש ב"יד איתנה "- כדי לוודא שהכלב לא חושב שהוא יכול להתחמק מהתנהגות שובבה. יש הטוענים כי עליך להשתמש רק בתגמולים באילוף כלבים ולהימנע מעונש של כלבך בכל דרך שהיא. יש אנשים שמתעקשים שכל מה שאתה צריך לעשות זה "להיות כלב האלפא", להצהיר על מעמדך כמנהיג הדומיננטי של ה"בית שלך ", קל מאוד להבחין בין שפע הדעות השונות שם.

לא משנה באיזו שיטה וטכניקות אתה משתמש, אילוף כלבים יעיל מסתכם בדבר אחד – שליטה על השלכות התנהגות של הכלב. אם אתה רוצה להשפיע על אופן ההתנהגות של כלבך, אתה צריך:

  • התנהגויות שאתה אוהב מתוגמלות בהתאם. 
  • ודא כי התנהגויות שלא תאהבו אינן מתוגמלות.
  • הבנה בסיסית על כיצד כלבים לומדים -בעיקר שלך.

תקשורת נכונה של אילוף כלבים

אחת התלונות השכיחות ביותר של הורים לחיות מחמד היא שהכלבים שלהם "פשוט לא מקשיבים." אבל תכניס את עצמך לנעלי הכלב שאיתך לרגע. אם מישהו היה מפטפט כל הזמן בשפה זרה שמעולם לא שמעת בעבר, כמה זמן היית שם לב? כנראה שלא לאורך זמן רב – כי פשוט לא תוכלו להבין מה הדובר הזר מנסה לתקשר.

כדי לתקשר בצורה ברורה ועקבית עם כלבים, עליך להבין כיצד הם לומדים ומה מניע אותם לבצע כל משימה שהיא – גדולה או קטנה. כלבים לומדים דרך ההשלכות המיידיות של התנהגותם. אופי ההשלכות הללו קובע כיצד הם יתנהגו בעתיד. 

כלבים, כמו בעלי חיים אחרים (אנשים כלולים), עובדים כדי להשיג דברים טובים ולהימנע מדברים רעים בחיים. אם התנהגות טובה גורמת לתגמול של אוכל (חטיף פינוק), שפשוף בטן טוב, משחק עם חברים (כלבים אחרים) או משחק אחיזה עם הבעלים, שזה אתה, לחיית המחמד שלך – תהיה בטוח כי כלבך ימשיך לבצע את ההתנהגות הטובה הזו לעתים קרובות יותר. מצד שני, אם התנהגות גורמת לתוצאה לא נעימה – כמו להתעלם ממנה או לקחת דברים שהוא מוצאת מתגמלים – היא תמשיך לבצע את ההתנהגות הזו פחות.

 

אם אתה אוהב את ההתנהגות, תגמל אותו

ישנן שיטות אימון המשתמשות בעונשים, כמו רצועות ונזיפות, כדי להרתיע כלבים לעשות הכל מלבד מה שאתה רוצה שיעשו. שיטות אחרות נחתכות ממש במרדף ומתמקדות בללמד כלבים את מה שאתה רוצה שהם יעשו. 

בעוד ששתי הטקטיקות יכולות לעבוד, האחרונה (שיטת הלימוד) היא בדרך כלל הגישה היעילה יותר, והיא גם מהנה הרבה יותר עבורך ועבור כלבך. לדוגמה, תוכלו להשתמש בקלות בפינוקים, במשחקים ושבחים בכדי ללמד את כלבים לשבת כשאנשים ניגשים אליו במהלך טיולים בשכונה או בפארק הומה אדם. אם הכלב יושב, הוא לא יגרור אותך לעבר האנשים, יקפוץ עליהם כשהם יתקרבו מספיק ילקקו את זרועותיהם ורגליהם וכן הלאה. זה אימון די יעיל – אין צורך בכאב או בהפחדה. 

לחלופין, אתה יכול לתפוס את הרצועה ולמשוך אותו למצב של "ארצה" בכל פעם שהוא קופצת לברך אנשים, וסביר להניח שתשיג את אותו האפקט בסוף – חדל מצב של קפיצות שעלולות להיות מסוכנום בעיקר כאשר מדובר בקפיצות על ילדים. 

 

אך קחו בחשבון את הנפילה האפשרית

ייתכן שהכלב יחליט שאנשים מפחידים מכיוון שהוא נפגע בכל פעם שהוא מנסה לברך אותם – והוא עשוי לנסות להרחיק אותם על ידי נהמה או נביחה בפעם הבאה שהם יתקרבו, אל תגיעו למצב זה מכיוון שיהיה קשה מאוד לשנות התנהגות זו בעתיד.

ייתכן שהוא יחליט שאתה מפחיד מכיוון שאתה פוגע בו בכל פעם שהוא מנסה לברך אנשים.

אם אתה יכול ללמד את כלבך נימוס בסיסי ואדיב מבלי לפגוע בו או להפחיד אותו, מדוע לא לעשות זאת? במקום להעניש אותה על כל הדברים שאתה לא רוצה שהוא יעשה, התרכז בללמד אותו את מה שאתה רוצה שהוא יעשה. כאשר הכלב עושה משהו שאתה אוהב, שכנע אותה לעשות זאת שוב על ידי תגמול במשהו שהוא אוהב – בדרך כלל חטיף כלשהו. אתה תעשה את העבודה מבלי לפגוע במערכת היחסים בינך לבין החבר הכי טוב שלך.

 

אם אינך אוהב את התנהגות הכלב –  קח ממנו את התגמולים

החלק החשוב ביותר באילוף כלבים הוא ללמד אותו שמשתלם לעשות דברים שאתה אוהב. אבל הוא צריך גם ללמוד שזה לא משתלם לו לעשות דברים שלא אוהבים או לחילופין, לא לבצע את אשר אתה מבקש ממנו לבצע. 

למרבה המזל התרת התנהגות לא רצויה אינה חייבת להיות כרוכה בכאב או בהפחדה. אתה רק צריך לוודא שהתנהגות שאתה לא אוהב לא תתוגמל. רוב הזמן מניעים של כלבים אינם מסתוריים. הם פשוט עושים את מה שעובד! 

כלבים קופצים על אנשים, למשל, מכיוון שאנשים שמים לב אליהם כתוצאה, במקביל, הם יכולים ללמוד לא לקפוץ אם נתעלם מהם כאשר הם קופצים במקום. זה יכול להיות פשוט כמו להפנות מבט או להביט בשמיים כאשר הוא קופץ על מנת לברך אותך או לשחק איתך. ברגע שהכלב יושב, אתה יכול לתת לו את תשומת הלב שהוא חושק בה. 

אם תיצמד לתוכנית זו, כלבך ילמד שני דברים בבת אחת. לעשות משהו שאתה אוהב (לשבת) באופן אמין עובד כדי להרוויח את מה שהוא רוצה (תשומת לב), ולעשות דברים שאתה לא אוהב (לקפוץ) תמיד מוביל לאובדן של מה שהוא רוצה – לא לתת לו תגמולים.

 

 

לשלוט בתוצאות האילוף של הכלב באופן יעיל

כשאתה מלמד את הכלב את מה שאתה רוצה שהוא יעשה ולא רוצה שהוא יעשה, זכור את ההנחיות הבאות:

 התוצאות חייבות להיות מיידיות – כלבים חיים בהווה. שלא כמונו, הם לא יכולים ליצור קשרים בין אירועים וחוויות המופרדים בזמן. כדי שהוא יחבר בין משהו שהוא עושה לבין ההשלכות של אותה התנהגות, התוצאות צריכות להיות מיידיות. אם אתה רוצה להרתיע ממנו לעשות משהו, אתה צריך לתפוס אותה עם היד בצנצנת העוגיות כפי שאומר הפתגם הידוע. 

לדוגמה, אם כלבך אגרסיבי מדי במהלך המשחק ותופס לך את היד או הזרוע, נסה לומר "OUCH!" ברגע שאתה מרגיש שהשיניים שלה נוגעות בעור שלך. ואז סיים את זמן המשחק באופן מיידי ופתאומי. המסר הוא מיידי וברור: לתפוס או לנשוך אנשים, גם אם זה בתור משחק, הוא אינו רצוי ואין יותר זמן כיף ותגמולים. תגמולים על התנהגות טובה חייבים להגיע ממש גם לאחר שהתנהגות זו התרחשה. 

נניח שילד בכיתה עונה נכון על שאלת המורה, קם משולחנו, מחדד את העיפרון ואז מכה ילד נוסף בזרוע בדרך חזרה למושב שלו. ואז המורה אומר, "עבודה טובה, יהונתן!" ומציע לו ממתק בתור תגמול. כאן נשאלת השאלה – בשביל מה יהונתן קיבל את הממתק? תזמון הוא קריטי. אז תהיה מוכן לתגמל את הכלב בפינוקים, שבחים, ליטוף ולשחק עימו ברגע שהוא עושה משהו טוב שאתה אוהב.

 ההשלכות חייבות להיות עקביותכשאתה מאמן את הכלב, אתה – וכל מי שיוצר עימו קשר צריך להגיב באותה דרך לדברים שהוא עושה בכל פעם שהוא עושה אותם. לדוגמה, אם אתה לפעמים מלטף אותו כשהוא קופץ לברך אותך אבל לפעמים צועק עליה במקום, הוא בטח יתבלבל. איך הוא יכול לדעת מתי זה בסדר לקפוץ ומתי זה לא?

 

 

כלבים אוהבים מנהיגים – היה מנהיג טוב

יש אנשים שמאמינים שהדרך היחידה להפוך כלב לא ממושמע לכלב צייתן היא לשלוט בו ולהראות לו מי הבוס. עם זאת, המושג "כלב אלפא" באילוף כלבים מבוסס יותר על מיתוס מאשר על מדע בעלי חיים. חשוב מכך, זה מוביל לבעלי חיות המחמד להשתמש בטכניקות אימונים שאינן בטוחות, כמו "גלגל האלפא". כלבים שמגולגלים בכוח על גבם ומוחזקים יכולים להיות מפוחדים ומבולבלים, ולעתים הם נאלצים לנשוך בהגנה עצמית.

קחו בחשבון שנטילת המושג "כלב אלפא" לא אומרת שאתה צריך לאפשר לכלב לעשות כל מה שהוא אוהב. זה בסדר להיות הבוס ולדרוש ולאמן אותו לשמור על החוקים – אבל אתה יכול לעשות את זה בלי קונפליקט מיותר. היה מנהיג טוב, לא בריון. מנהיגות טובה לא נוגעת בדומיננטיות ובמאבקי כוח. מדובר בבקרה על התנהגות של הכלב על ידי שליטה בגישה שלה לדברים שהוא רוצה. 

לך יש את היכולת הבלעדית לפתוח את פחיות האוכל לכלבים, אתה הוא זה שיכול לפתוח דלתות ולזרוק לכלב כדור, השתמש בהם לטובתך. אם הוא רוצה לצאת, בקש ממנו לשבת לפני שאתה פותח את הדלת. כשהוא רוצה ארוחת ערב, בקש ממנו לשכב כדי להרוויח את זה. האם הוא רוצה לטייל? 

אם הוא קופץ עליך בהתרגשות, חכה ברוגע עד שהוא ישב ורק אז חבר את הרצועה וצאו לטיול. הכלב יעבוד בשמחה על כל מה שהוא אוהב בחיים. הוא יכולה ללמוד לעשות מה שאתה רוצה כדי להרוויח את מה שהוא רוצה.

 

 

הכשרת מיומנויות חדשות

קל לתגמל התנהגות טובה אם תתמקד בללמד אותו לעשות דברים ספציפיים שאתה אוהב. כלבים יכולים ללמוד מערך מרשים של כישורי ציות וטריקים משעשעים. ההחלטה מה של מה בדיוק תרצה שהוא ילמד או יבצע תלויה באינטרסים שלך ובאורח החיים שלך. 

אם אתה רוצה שהכלב שלך יתנהג בנימוס, אתה יכול להתמקד במיומנויות כמו לשבת, לחכות ליד הדלת, לעזוב משהו שהוא אוחז בו, לבוא כשאתה קורא לו ולהישאר במקום כאשר אתה מבקש. אם אתה רוצה לשפר את ההנאה שלך מהטיולים עימו, אתה יכול לאמן אותה ללכת בנימוס ברצועה, בלי למשוך. 

אם יש לך כלב עתיר אנרגיה ותרצה רעיונות שיאתגרו אותו, אתה יכול ללמד אותו כיצד לשחק להביא כדור, לשחק במשיכה (של צעצוע על חבל) או להשתתף בספורט כלבים, כמו זריזות, צייתנות, או לתפוס צלחת מעופפת. אם תרצה להרשים את חבריך או סתם לבלות זמן איכות עם הכלב שלך, אתה יכול לקחת אותה לאימוני קליקר או שיעורי אימונים מתקדמים, האפשרויות אינסופיות! 

 

 

טיפים של אילוף כלבים

לאחר שתחליט על כמה כישורים חדשים שתרצה ללמד את הכלב שלך, תהיה מוכן להתחיל להתאמן. כדי למקסם את פוטנציאל הלמידה שלה ולוודא ששניכם נהנים מחווית ההדרכה, קחו בחשבון את הטיפים הבסיסיים הבאים:

 

 

 כשאתה מלמד מיומנויות חדשות, שמור על אימונים קצרים ומתוקים כמו ילדים:

לכלבים אין את היכולת של תשומת לב לאורך זמן ארוך. אין כלל גורף לכל סוגי הכלבים, אבל אימון ממוצע אידיאלי אמור להימשך 15 דקות או פחות. 

במסגרת אותה הפגישה אתה יכול לעבוד על מיומנות אחת או לעבור בין כמה מיומנויות שונות. כדי לשמור על דברים מעניינים, נסה לבצע 5 עד 15 חזרות על התנהגות אחת ואז לבצע 5 עד 15 חזרות על התנהגות אחרת. אתה יכול גם לתרגל מיומנויות חדשות ולשמור על הישנות מלוטשות על ידי ביצוע חזרות בודדות בזמנים נוחים לאורך היום. 

לדוגמה, לפני שתעניק לכלבך עצם לעיסה חדשה וטעימה, בקש ממנו לשבת או לשכב כדי להרוויח זאת.

 

 

הפסק את האימון כאשר מיצית אותו

סיים את האימונים בנימה טובה כאשר הכלב למד את הנדרש וביצע היטב את הפקודה שלך וכאשר אתה יודע שהכלב שלך הבין ויכול לבצע זאת בהצלחה והקפיד להפסיק לפני שאחד מכם מתעייף, שהאימון הופך למשעמם או אתה רואה סימנים שהכלב מתחיל להיות מתוסכל.

 

 

 עבור כלבים, אנגלית היא שפה שנייה

כלבים לא נולדים עם הבנה של שפת האדם. הם יכולים ללמוד את המשמעות של מילים ספציפיות, כמו "לשבת" ו"ללכת "ו"רגלי", אך כאשר בני אדם קוברים את המילים המוכרות הללו במשפטים מורכבים, לפעמים כלבים מתקשים להבין. 

הם יכולים גם להתבלבל כאשר אנשים משתמשים במילים שונות לאותו הדבר. לדוגמה, אנשים מסוימים יבלבלו את כלביהם באמירה, "פלאפי, למטה!" יום אחד ו"שב, פלאפי! " יום אחר. ואז הם תוהים מדוע פלאפי לא מגיבה באותה דרך בכל פעם. כשאתה מלמד את הכלב שלך רמז או פקודה, החליט על מילה או ביטוי אחד בלבד וודא שאתה ומשפחתך משתמשים בה בצורה ברורה ועקבית.

 

 

בצע אימון בשלבים קטנים

כלבים, ממש כמו אנשים, לומדים בצורה הטובה ביותר כאשר משימות חדשות מתחלקות לשלבים קטנים. לדוגמה, אינך יכול לצאת לרקוד אלא אם כן אתה לומד תחילה את כל הצעדים האישיים הנדרשים.

 כאשר אתה מלמד את כלבך מיומנות חדשה, התחל בצעד ראשון קל והגדיל את הקושי בהדרגה. אם אתה מאמן את הכלב להישאר, התחל בבקשה ממנו להישאר שלוש שניות בלבד. לאחר תרגול כלשהו, נסה להגדיל את משך השהות ל 8 שניות. כאשר הכלב שלכם שולט בשהות של 8 שניות, הקשו את הדברים קצת יותר על ידי הגדלת הזמן ל -15 שניות. במהלך השבוע-שבועיים הבאים, המשך להגדיל בהדרגה את משך השהות מ -15 שניות ל -30 שניות לדקה עד כמה דקות, וכו '. על ידי אימון שיטתי והגדלת הקושי באטיות, תעזור לכלבך ללמוד מהר יותר לטווח הארוך.

 

 

 עבדו רק על חלק אחד של מיומנות בכל פעם

רבים מהמיומנויות שאנו רוצים שהכלבים שלנו ילמדו הן מורכבות. לדוגמה, אם אתה רוצה לאלף כלב את פקודת ה- "שב והישאר", תצטרך לעבוד על ללמד את הכלב שלך שהוא צריך להישאר בתנוחת ישיבה עד שתשחרר אותו (משך הזמן), הוא צריך להישאר כשאתה מתרחק ממנו (למרחק), והוא צריך להישאר תוך כדי הסחת דעת של דברים המתרחשים בסביבה (הסחת דעת). 

כנראה ששניכם תהיו מתוסכלים במידה ותנסה ללמד אותו את כל הדברים האלה בו זמנית. במקום זאת, התחל עם חלק אחד בלבד של המיומנות, וכאשר הכלב שלך שולט בזה, הוסף חלק נוסף אחר. לדוגמה, אתה יכול לעבוד על משך הזמן הראשון. כאשר הכלב שלך יכול לשבת ולהישאר כמה דקות במקום שקט ללא הסחות דעת בזמן שאתה עומד ממש לידו, התחל לאמן אותו להישאר כשאתה מתרחק ממנו. 

כשאתה מתמקד באותו החלק החדש של המיומנות, חזור לבקש ממנו להישאר רק כמה שניות. כאשר הוא יכול להישאר כשאתה מסתובב בחדר, בנה לאט לאט את משך השהות שוב.

אז אתה יכול להוסיף את אימון החלקים הבא בסביבה יותר מסיחה את הדעת כמו בגינה המקומית. שוב, כשאתה מקשה את המיומנות על ידי הוספת הסחת דעת, הפוך את החלקים האחרים למשך זמן ומרחק לקלים יותר לזמן מה. אם אתה עובד על כל חלקי המיומנות המורכבת בנפרד לפני שתרכיב אותם (קודם לשבת ואחר כך להישאר), אתה תגדיר את אילוף הכלב שלך להצלחה.

 

אתגרים באילוף כלבים

אם אתה נתקל בבעיות, חזור כמה צעדים אחורה. אם אתה מאמן את הכלב שלך לעשות משהו חדש ואתה מפסיק להתקדם, יתכן שהגדלת את הקושי של מיומנות האילוף מהר מדי. באופן דומה, אם אתם מתאמנים בהתנהגות שהכלב שלכם לא ביצע זמן מה והיא נראית מעט חלודה, הוא עשוי להזדקק לעזרה כדי לזכור מה אתם רוצים שהוא יעשה. 

אם אתה נתקל באתגרים אימונים כמו אלה, פשוט רענן את הזיכרון של הכלב שלך על ידי הקלה על המיומנות לכמה חזרות. חזור לשלב שאתה יודע שהכלב שלך יכול לבצע בהצלחה, ותרגל זאת במשך זמן מה לפני שתנסה להגביר את הקושי שוב.

 

תרגול בכל מקום, עם כולם

אם אתה לומד שאחד פלוס אחד שווים לשניים בכיתה, אתה תיקח איתך את המידע הזה איתך. עם זאת, כלבים לומדים באופן ספציפי מאוד ואינם מיישמים אוטומטית את הידע שלהם במצבים ומקומות שונים כמו אצל אנשים. אם אתה מלמד את הכלב שלך לשבת בהמתנה לאוכל במטבח שלך, יהיה לך כלב מאומן היטב באזור המטבח.

אך יתכן שהוא לא יבין למה אתה מתכוון כשאתה מבקש ממנה לשבת במקומות אחרים. אם אתה רוצה שהכלב שלך יבצע כישורים חדשים בכל מקום, תצטרך לתרגל אותם במקומות רבים – הבית שלך, החצר שלך, בחוץ לטיולים, בבתי חברים, בפארק ובכל מקום אחר שאתה לוקח את הכלב שלך.

 

 השתמש בתגמולים אמיתיים

הקפד לתגמל את הכלב בדברים שהוא באמת מוצא מתגמלים. יש כלבים שיעבדו בשמחה למען חטיף יבש בזמן אימונים בסלון הביתי, אך יתעלמו מכך אם אתם מתאמנים בפארק. מכיוון שהפארק הוא סביבה יותר מסיחה את הדעת כאשר יש עבודה קשה יותר עם הכלב שלך בחוץ. 

תגמל אותו בהתאם על ידי שימוש בפרס ששווה לעבוד עבורו, כמו חתיכות קטנות של עוף או גבינה, או לתת לו להתרוצץ ללא רצועה בפארק הכלבים עם החברים שלו. זכור כי מה שהוא מחשיב כמתגמל בכל זמן נתון עשוי להשתנות.

אם הוא פשוט אכל ארוחה גדולה לפני האילוף, ליטוף קל מאחורי האוזניים או משחק משיכה עם צעצוע על חבל עשויים להיות הכי משתלמים. אם הוא לא אכל זמן מה, הוא בטח יעבוד בהתלהבות על מנת לקבל פינוקים טעימים.

 

 היה סבלני, אילוף כלבים לוקח זמן ומאמץ

אבל זה יכול להיות כיף גדול עבורך ועבורו והעבודה הקשה שלך תשתלם בסוף. בסבלנות והתמדה אתה וכלבך יכולים להשיג דברים גדולים.

 

גורם מניעה

אם הפעוטה שלך הייתה מכניסה שוב ושוב את אצבעותיה לשקעי חשמל פתוחים, מה היית עושה? האם היית מושיב אותה ומנסה להסביר מדוע זה לא רעיון טוב? האם היית מכה אותה בכל פעם שהוא עשתה את זה? לא, כנראה שתקנה כמה כיסויים לשקעים. וואלה! הבעיה נפתרה. 

מניעה היא לפעמים הפתרון הטוב ביותר. כשאתה מאמן כלב, הדרך הקלה ביותר להתמודד עם בעיית התנהגות יכולה להיות פשוט למנוע את ההתנהגות הבלתי רצויה. אם הכלב פולש על פח האשפה במטבח, אתה יכול להקדיש זמן לאימונים לפקודת "ארצה" – להישאר בחדר אחר – או שאתה יכול להעביר את פח האשפה למקום שבו הוא לא יכול להגיע אליו.

מניעה חשובה גם אם אתה מנסה לאמן את הכלב שלך לעשות דבר אחד במקום דבר אחר. לדוגמה, אם אתה רוצה לאמן אותו שלא לעשות צרכים בבית, הוא ילמד הכי מהר אם אתה משתמש בארגז חול כדי למנוע ממנו לטעות בבית בזמן שאתה מתמקד באימוניו לבצע צרכים בחוץ.

 

תן לכלבך להיות כלב

ניתן למנוע בעיות התנהגות רבות על ידי מתן דרכים "מקובלות" לכלבך לבטא את הדחפים הטבעיים שלו. יש כמה דברים שכלבים פשוט צריכים לעשות. אז במקום לנסות לגרום לכלב להפסיק לעשות דברים כמו ללעוס נעליים ולהרוס את הבית, תעל את הדחפים האלה בכיוון הנכון. פעילות גופנית מוגברת והעשרה נפשית הם השלמות מצוינות לאימונים.

 

מציאת עזרה – יעוץ מקצועי – ומידע נוסף

אם ברצונך ללמוד כיצד לאלף את הכלב שלך או אם לכלב יש בעיה התנהגותית שתרצה לפתור, אל תהסס לקבל עזרה מ- מאמנים מקצועיים. למידע נוסף על איתור מאלף כלבים מומחה המתאים לך ולכלבך, השאירו פרטים ונבקש מאחד ממאמני הכלבים המוסמכים להציע התייעצות, ייעוצים פרטיים בבית והדרכות כולל שיעורים קבוצתיים.

מאמרי אילוף כלבים

תוכן עניינים

כתוב את הכותרת כאן

הכלב שלך האילוף שלנו!

מחפשים מאלף כלבים מקצועי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

שלבים של אילוף כלבים

אילוף כלבים בסיסי

אילוף כלבים מתקדם

טיפים לאילוף כלבים

סרטונים לאילוף כלבים

דילוג לתוכן
צור קשר ✉️