למאלף כלבים מגוון שיטות להבין את הכלב. שפת הגוף היא אחת מהן

למאלף כלבים מגוון שיטות להבין את הכלב. שפת הגוף היא אחת מהן

הרבה מאוד מהתקשורת של הכלב שלך כולל נביחות, נהמות ויבבות, וחשוב לדעת מה כל צליל אומר. אולם, לעיתים קרובות יותר, כלבים מסתמכים על שפת גוף שאינה מילולית. חוסר הבנה של המסרים שהכלב שלך מנסה לשדר אליך עלול להיות מתסכל לשני הצדדים, ולכן כתבתי את המאמר הזה.

כמאלף כלבים, יש מחוות או צורות התנהגות שאני מבין מיד. זה עוזר לי לדעת האם הכלב במצוקה, האם הוא משועשע ובמצב רוח למשחק או הוא רוצה זמן לעצמו. הנה כמה טיפים שיעזרו גם לך לדעת לתקשר טוב יותר עם כלבך.

כלב מכשכש בזנב

כישכוש בזנב נראה כמו אות ברור של שפת גוף. אם זנבו של כלב מכשכש, הכלב שמח, נכון? לא תמיד. לעיתים קרובות אנשים מפרשים לא נכון את הכישכוש בזנב, שמשמעותו אחת – הכלב מגורה רגשית. זו יכולה להיות התרגשות, אבל זה גם יכול להיות תסכול, או גרוע מזה. כדי לפרש את רגשותיו וכוונותיו של הכלב, חשוב לבחון את המהירות והכיוון של התנועה וכן מיקום הזנב בזמן שהכלב מכשכש בו.

בעיקרון, ככל שהכלב מכשכש מהר יותר בזנבו, כך הוא מגורה יותר. כיוון התנועה עשוי להכיל רמזים נוספים. מחקר שנערך בנושא לאחרונה   הראה שכלבים נוטים לכשכש יותר ימינה כאשר הם מרגישים חיוביים לגבי משהו, כמו אינטראקציה עם בעליהם, ויותר שמאלה כאשר הם מתמודדים עם משהו שלילי. כישכוש בצורה מעגלית דמוית מסוק מעידה על אושר, ומופיע בדרך כלל כאשר הכלב שמח לראות מישהו.

לבסוף, מיקומו של זנבו של הכלב ביחס לקרקע טומן בחובו רמזים חשובים לגבי מצבו הרגשי. באופן כללי, ככל שהזנב גבוה יותר, הכלב אסרטיבי יותר. כלבים שזנבותיהם מצביעים מטה אל הקרקע או אפילו תחובים בין רגליהם חשים פחד ולחץ, ואילו כלבים עם זנב מורם כמו דגל מרגישים ביטחון עצמי, אולי אפילו תוקפניים. כלבים רגועים מחזיקים את זנבותיהם במצב ניטרלי, אך מצב ניטרלי הוא תלוי גזע. לחלק מהגזעים, כמו צ'או צ'או, יש זנבות שמתכרבלים באופן טבעי על גבם ואילו לגזעים כמו הגרייהאונד האיטלקי יש תנוחת זנב ניטרלי נמוכה מאוד. מי שמכיר את תנוחת הזנב הניטרלית של כלבו, יכול להבחין מיד בכל שינוי במצב הרוח שלו.

פרווה מזדקרת

פרוות כלב שמזדקרת לאורך גבו עד לזנב או על פני הכתפיים, מצב המכונה piloerection, היא סימן מובהק לכך שהכלב מגורה, אך לא בהכרח בצורה שלילית. הכלב עשוי להיות מוטרד או לחוץ, אבל יכול גם להיות נרגש או מתעניין מאוד בדבר מה. לעתים קרובות זו תגובה לא רצונית, כמו עור אווז אצל אנשים.

היציבה של הכלב

חלוקת המשקל של הכלב יכולה לספר הרבה מאוד על מצב הרוח והכוונה שלו. באופן כללי, כלב מתכווץ כפוף לקרקע מפחד או לחוץ. כשהוא מנסה להתרחק ממשהו והיציבה גורמת לו להיראות קטן יותר, הוא עשוי לסמן שאין לו כוונה להזיק. כשהכלב מתגלגל וחושף את הבטן, כאילו מבקש שישפשפו לו אותה, הוא מוכן להשתעשע, זה קורה לעיתים קרובו ומסמן שהכלב רגוע.

כלב שמטה את משקלו קדימה מתעניין במשהו או מסמן כוונות פוגעניות, במיוחד כשזה משולב עם סימני גוף אגרסיביים אחרים, כמו זנב שמזדקר לגובה, באמצעותו הכלב מנסה להיראות גדול ומאיים יותר.

כאשר הכלב מניח את חזהו על הריצפה ומושך את אחוריו לאחור, מצב המכונה "קשת המשחק", זה מסמן שהוא מזמין כלב אחר או אנשים למשחק. הרמת הכפות עשויה לסמן טרף או שהכלב מרגיש חוסר ביטחון.

הבעות פנים

לכלבים יש תווי פנים כמו לאנשים, אבל הם לא משתמשים בהם באותו אופן. בעוד שבני אדם מפהקים משעמום או מעייפות, כלבים מפהקים מלחץ. הפיהוק מסייע להם להירגע ועשוי לספק להם נחמה, במיוחד אם בעליהם מפהקים יחד איתם. בדיוק כמו שפיהוק מדבק אנשים, כך הוא משפיע על כלבים. אם הכלב שלך לחוץ אצל ווטרינר, זו הזדמנות מצוינת לנסות את זה.

בדיוק כמו אנשים, כלבים ילקקו את השפתיים שלהם אחרי ארוחה טעימה, אבל הם יעשו זאת גם כשהם חשים חרדה. לפעמים פעולת הלשון כל כך מהירה שקשה להבחין בה.

אך הבעת הפנים הכי מבלבלת היא חיוך. כן, יש כלבים שמחייכים, ובניגוד לחשיפת השיניים לאות אזהרה, כשהכלב מחייך, זוויות פיו יוצרות צורה של C והשיניים הקדמיות מוצגות במלואן. במצב כזה פניו של הכלב לשלום.

עיניים

מאלף כלבים או בעלים של כלב יכולים ללמוד רבות על מצבו הפנימי של הכלב על ידי הסתכלות בעיניים. ראשית, עיניו של כלב יכולות להיות רכות או קשות. לעיניים רכות יש עפעפיים רפויים ולפעמים נראות כאילו הכלב פוזל. זה מציין שהכלב רגוע או שמח. ההיפך הוא עיניים קשות, שבהן יש תחושה של קור, מה שמצביע  על מצב נפשי שלילי, מי שניסה לקחת לכלבו צעצוע אהוב יודע במה מדובר.

מבט הצידה נועדה להרגיע את הכלב. כשהוא מרגיש לחוץ, הוא עשוי להסיט את מבטו בצורה נוקבת ולהימנע מקשר עין. לעתים קרובות אנשים מפרשים זאת כהתעלמות או עקשנות, כשלמעשה זה מעיד על חוסר נוחות.

כאשר כלב מראה את לובן העיניים, זה סימן שהוא מרגיש חרדה או לחץ.

אף אחד מהאותות הללו של שפת הגוף של הכלבים לא פועל לבדו. מאלף כלבים מתמחה בפענוח שפת הגוף של הכלבים לומד להכיר את כולם ומסיק מסקנות באשר למצבו של הכלב על סמך כמה אותות, ולא אחד בלבד.

כל אחד יכול ללמוד את שפת הגוף של כלבו. זה תורם לתקשורת טובה יותר ומעצים את הקשר שבין הכלב לבעליו. פרט לכך על מנת למנוע בעיות לפני שאת מתרחשות חשוב גם להכיר את ההתנהגויות החריגות של הכלב שלכם. להמשך קריאה לחצו כאן.

קרדיט תמונה pexels

דרג כאן

תוכן עניינים

פוסטים אחרונים
החנות שלנו בדרך
שלל מוצרים לכלב שלך!
בקרוב!

כל המידע לכלב שלך במקום אחד

שתפו עם חברים!
מחפש דוגווקר?
תגיות
איך גומלים כלב מעשיית צרכים בבית איך כלב מראה אהבה איך לאלף כלב איך לאלף כלב לא לקפוץ על אנשים איך לגרום לגור לעשות צרכים בחוץ איך להיות דוגווקר איך ללמד כלב להביא כדור איך ללמד כלב לעשות צרכים במקום מסוים אילוף גורים אילוף גורים מחיר אילוף כלבים אילוף כלבים בבית הלקוח אילוף כלבים בגליל העליון אילוף כלבים בדרום מחיר אילוף כלבים בנתניה אילוף כלבים מחיר באיזה גיל כלב נגמל גור כלבים לא ישן בלילה דוגווקר מחיר האם אפשר לאלף כלב בוגר חינוך גור לצרכים על פד כלב בוגר עושה צרכים בבית כלב ישן על הרצפה כלב מפהק כלב נובח על כלבים אחרים כלב נושך את הרצועה כלב רועד מפחד כל כמה זמן צריך להוציא כלב כמה זמן כלב יכול להתאפק כמה פעמים ביום כלב עושה קקי מאלף כלבים בזול מאלף כלבים בנהריה מאלף כלבים בנתניה מאלף כלבים בראשון לציון מאלף כלבים הכי טוב בארץ מאלף כלבים מומלץ מאלף כלבים מחיר מחירון כלבים מחנה אילוף כלבים סימנים של כלבים עלות שעת אילוף כלבים פירוש התנהגות כלבים פנסיון אילוף כלבים בצפון קורס אילוף כלבים מחיר שפת גוף של כלבים
דילוג לתוכן
צור קשר ✉️