מאיפה מגיעים פרעושים לכלבים

מאיפה מגיעים פרעושים לכלבים?

אחת הבעיות הגדולות ביותר אצל כלבים היא פרעושים. מאיפה מגיעים הפרעושים אל פרוות הכלב? למה זה בעייתי עבורו? ואיך נפטרים מהם?

מהיכן מגיעים הפרעושים אל פרוות הכלבים?

הפרעושים חיים באדמה, בדשא ובאזורי טבע והם מגיעים אל פרוות הכלב דיי בקלות באמצעות יכולת הניתור המדהימה שלהם. הפרעושים יכולים להגיע לגובה מדהים של 40-60 ס"מ וכך הם למעשה קופצים ישירות אל פרוות הכלב.

נשאלת השאלה: למה שהם יגיעו דווקא לפרווה? אז למעשה, הפרעושים ניזונים מדם חם ולכלבים יש בדיוק את מה שהם מחפשים.

למה פרעושים הם בעייתיים עבור הכלב ועבורכם?

תחילה חשוב לדעת כי הימצאותם על גוף הכלב גורמת לגירוד נוראי וחוסר שקט. מעבר לכך, הפרעושים עשויים להגיע גם אליכם. אם הכלב שלכם מסתובב בבית, הוא עשוי להשתפשף על כל מיני מקומות כמו שטיחים וספות ולהעביר את ביצי הפרעושים שיבקעו מהגלמים ויהפכו להמון פרעושים בוגרים שיסתובבו לכם בבית ויעקצו גם אתכם. איך שלא תסתכלו על זה, פרעושים בבית זו בעיה גדולה מאוד ויותר מכך, הפרעושים עשויים להעביר מחלות ולכן הם מאוד בעייתיים ויש לטפל בהם עוד כאשר הם נמצאים על פרוות הכלב ולבצע הדברת פרעושים.

איך תזהו שיש לכלב שלכם פרעושים?

בכל מקרה שאתם מעוניינים לזהות פרעושים, בדקו כאן על זיהוי חרקים ותוכלו לדעת האם מדובר בהם. מעבר לכך, הדרך הטובה ביותר לזיהוי היא פשוט לראות את היצור הזעיר. מדובר על חרק קטן בצבע חום כהה בגודל של 5-7 מ"מ. יכול להיות שתראו אותו מהלך על הפרווה ויכול להיות שתראו אותו בסביבת הכלב. מעבר לכך, אם הכלב לא מפסיק להתגרד או שיש לו נשירה באזורים מסוימים בגוף עד התקרחות, זה הזמן לחשוד בפרעושים ולהזמין שירותי הדברה.

איך נפטרים מהפרעושים?

אם מדובר בטיפול על גוף הכלב, הרי שיש כיום מגוון תכשירים יעילים וגם יש קולרים שמונעים את ההתקרבות שלהם פעם נוספת. אם הבעיה של הפרעושים נמצאת בבית שלכם, פה כבר צריך להיעזר בשירותי הדברה.

הדברת פרעושים כוללת גם ריסוס כנגד הפרעושים הבוגרים וחומר נוסף שמעכב גדילה כנגד הביצים. השלב השני של ההדברה יכלול  כיבוס של כל המצעים ומוצרי הטקסטיל בבית על 60 מעלות, על מנת להיפטר מביצים או פרעושים בוגרים שהריסוס לא עזר כנגדם.

לסיכום, אם הכלב שלכם סובל מפרעושים, זה הזמן לבצע הדברה כנגד הפרעושים שעל גופו ולבדוק בבית שהם לא עברו לשטיחים, ספות ועוד מוצרי טקסטיל שניתן להתחבא בתוכם.

צריכים הדברה? פנו לחברת המדביר שמציל: https://www.ha-madbir.co.il

קרדיט תמונה: freepik

דרג כאן

תוכן עניינים

פוסטים אחרונים
החנות שלנו בדרך
שלל מוצרים לכלב שלך!
בקרוב!

כל המידע לכלב שלך במקום אחד

שתפו עם חברים!
מחפש דוגווקר?
תגיות
איך גומלים כלב מעשיית צרכים בבית איך כלב מראה אהבה איך לאלף כלב איך לאלף כלב לא לקפוץ על אנשים איך לגרום לגור לעשות צרכים בחוץ איך להיות דוגווקר איך ללמד כלב להביא כדור איך ללמד כלב לעשות צרכים במקום מסוים אילוף גורים אילוף גורים מחיר אילוף כלבים אילוף כלבים בבית הלקוח אילוף כלבים בגליל העליון אילוף כלבים בדרום מחיר אילוף כלבים בנתניה אילוף כלבים מחיר באיזה גיל כלב נגמל גור כלבים לא ישן בלילה דוגווקר מחיר האם אפשר לאלף כלב בוגר חינוך גור לצרכים על פד כלב בוגר עושה צרכים בבית כלב ישן על הרצפה כלב מפהק כלב נובח על כלבים אחרים כלב נושך את הרצועה כלב רועד מפחד כל כמה זמן צריך להוציא כלב כמה זמן כלב יכול להתאפק כמה פעמים ביום כלב עושה קקי מאלף כלבים בזול מאלף כלבים בנהריה מאלף כלבים בנתניה מאלף כלבים בראשון לציון מאלף כלבים הכי טוב בארץ מאלף כלבים מומלץ מאלף כלבים מחיר מחירון כלבים מחנה אילוף כלבים סימנים של כלבים עלות שעת אילוף כלבים פירוש התנהגות כלבים פנסיון אילוף כלבים בצפון קורס אילוף כלבים מחיר שפת גוף של כלבים
דילוג לתוכן
צור קשר ✉️